EcoWipes Nowodoworska Liga Futbolu: Gorąco Polecam nadal niepokonane

2018-10-28 7:57:30

Po czterech niedzielach NLF tylko jedna drużyna nie straciła ani jednego punktu. Gorąco Polecam wygrali wszystkie 8 meczów i z kompletem „oczek” prowadzą w tabeli.

To prawda – zespół Jacka Nowakowskiego kontynuuje zwycięską passę. W tym tygodniu Gorąco Polecam pokonali Deltę i Lotnisko Modlin. Bardzo solidnie wyglądała gra Jana Ciosa, dobrą formę sprzed tygodnia utrzymał również Łukasz Nowakowski. Musimy jednak pamiętać, że teraz przed mistrzami wiosennej edycji NLF bardzo ciężki terminarz. Do tej pory lider tabeli, biorąc pod uwagę najlepszą „siódemkę” rywalizował jedynie z Drukpolem.

Na takie Uomo Tigre wszyscy czekaliśmy. W końcu Marcel Pruszkowski i spółka mają za sobą udaną niedzielę. W drużynie zadebiutował Mateusz Świderski i Uomo zdołało urwać punkt wicemistrzom wiosennej edycji NLF, Dream Teamowi. Formą błysnął Michał Dąbski, który został nominowany do „Piątki Tygodnia”. W swoim drugim meczu Uomo Tigre pewnie pokonało KS Górkę 6:1. Honorowego gola dla Górki zdobył Daniel Zaremba, hat-trickiem po stronie zwycięzców popisał się Marcel Pruszkowski. Uomo nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w walce o grupę mistrzowską.

Pierwsze punkty w historii NLF zdobył również zdziesiątkowany zespół EcoWipes. W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować HOLI Tennis Teamowi, Dream Teamowi i METCONCEPTOWI za to, że zgodzili rozgrywać się mecze po 3 zawodników. Nie wyszło to na dobre naszemu kochanemu METCONCEPTOWI. Victor Naboka rozegrał fantastyczne zawody i sponsor główny rozgrywek zwyciężył 7:5.

21 października był również świetnym dniem dla Drukpolu. Komplet punktów w meczach z Prestidigitatorami oraz Goliatem Leoncin pozwolił ekipie Dariusza Trojaka na awans na szóste miejsce w tabeli EcoWipes NLF. Drukpol w ostatnich trzech meczach zdobył 9 punktów i jest blisko zakwalifikowania się do najlepszej „siódemki”. Prawdopodobnie sytuacja Drukpolu nie byłaby tak dobra, gdyby nie znakomita dyspozycja Michała Gajewskiego. Popularny „Gajek” w niedzielę zdobył dla swojego zespołu aż 5 goli i walczy o tytuł MVP Tygodnia.

31 zdobytych goli, 1 stracony. Taki bilans zanotowali w niedzielę piłkarze BKS-u Wczorajszych. Co tu dużo mówić – Wczorajsi po prostu zmiażdżyli METCONCEPT i Prestidigitatorów. A już za tydzień starcie z liderem. Gorąco Polecam ma się czego obawiać.

Największą niespodziankę sprawił w niedzielę zespół Delty. „Zieloni” zremisowali z bardzo mocną ekipą SF Kępa Team 2:2 i udowodnili, że potrafią urwać punkty najlepszym. To było świetne widowisko w wykonaniu Delty. Doświadczenie dało radę młodości! Na trzy minuty przed końcem gola na 2:2 zdobył Krzysztof Lewkowicz po fantastycznej asyście Marka Jakuczka – bramkarza Delty, a w przeszłości zawodnika piłki ręcznej m.in. Spójni Warszawa. Kępa straciła dwa punkty, ale nadal plasuje się w górnej części tabeli. Potencjał w zespole z Nasielska jest ogromny, jak sam przyznaje jednak kapitan, Karol Kaletka, brakuje jeszcze zgrania. Ciekawe, jak SF Kępa Team poradzi sobie w następnej kolejce z liderem tabeli, Gorąco Polecam. W tym tygodniu w drużynie Kępy wyróżniał się, nominowany do MVP Tygodnia, Patryk Wójcik.

O grupę mistrzowską nadal walczą również zawodnicy Lotniska Modlin. W tę niedzielę Michał Rutkowski i spółka mierzyli się z Goliatem Leoncin i Gorąco Polecam. Pierwszy mecz, mimo szybkiej straty bramki, zawodnicy Lotniska rozstrzygnęli na swoją korzyść. Znakomita gra duetu Kaleja-Borzym zapewniła Lotnisku komplet punktów. W drugim spotkaniu Lotnisko musiało jednak uznać wyższość lidera tabeli. Trzy punkty dzieli zespół z Modlina od siódmego w tabeli SF Kępa Team. Walka o grupę mistrzowską zapowiada się naprawdę fascynująco!

Aha, 21 października przejdzie do historii ze względu na… pierwsze użycie VAR-u! Kto nie był, niech żałuje!

Wyniki czwartej niedzieli EcoWipes NLF:

HOLI Tennis Team – EcoWipes 17:6
Uomo Tigre – Dream Team 4:4
METCONCEPT – EcoWipes 5:7
Uomo Tigre – KS Górka 6:1
Dream Team – EcoWipes 21:0
METCONCEPT – BKS Wczorajsi 0:20
SF Kępa Team – KS Górka 7:2
Prestidigitatorzy – BKS Wczorajsi 1:11
Goliat Leoncin – Drukpol 1:4
SF Kępa Team – Delta 2:2
Drukpol – Prestidigitatorzy 3:2
Lotnisko Modlin – Goliat Leoncin 6:1
Gorąco Polecam – Delta 6:1
Lotnisko Modlin – Gorąco Polecam 2:6

M.Z./J.C.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *