Facebook

Dzwoń na policję i sprawdź autokar przed kolonią

2017-06-20 11:55:49

Rodzice, których dzieci wyjeżdżają na kolonie, mogą poprosić nowodworskich policjantów o sprawdzenie autokaru i kierowcy.

Jeżeli chcemy sprawdzić stan techniczny autobusu i trzeźwość kierowcy, który powiezie nasze dziecko na kolonię, można o to poprosić, umawiając się z wyprzedzeniem na określony termin z funkcjonariuszami drogówki.

Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, asp. szt. Sławomirem Sosnowskim (tel. 22 60-44-237) lub z dyżurnym komendy (tel. 22 775-22-01 do 04).

Właścicielom autokarów i ich kierowcom, przypominamy o sprawdzeniu pojazdu przed wyjazdem. Jeśli policjanci znajdą jakąś usterkę pojazdu, nie dopuszczą go w trasę. Wówczas kłopot będą mieli organizatorzy oraz rodzice, ale przede wszystkim kierowca autobusu.

Z prowadzonych wcześniej przez nowodworskim policjantów kontroli wynika, że autokary w naszym powiecie w większości są sprawne, a kierowcy odpowiedzialni. Zdarzają się jednak przypadki, że właściciel autobusu musiał szybko organizować inny pojazd, ponieważ w przygotowanym do wycieczki, policjanci znaleźli usterkę, która dyskwalifikowała go do jazdy z dziećmi.

TH/KPP w NDM

Comments

comments

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…