Dzielnicowy w twoim telefonie

2017-06-10 12:00:21
W piątek, 9 czerwca, w GOK w Zakroczymiu odbyła się debata “Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Omawiano m.in. aplikację “Moja komenda”, dzięki której za pomocą kilku ruchów można napisać maila do swojego dzielnicowego.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność. W debacie wzięli udział: burmistrz Artur Ciecierski, mł. insp. Przemysław Suchecki, przedstawiciele służb mundurowych oraz zakroczymskiego samorządu.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program “Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi ilości zdarzeń drogowych na terenie miasta i gminy. Omówione zostały także zagrożenia związane z najbardziej uciążliwymi społecznie przestępstwami.

Następnie zaprezentowano założenia oraz sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przestawione zostały zagrożenia, które od czasu funkcjonowania tego narzędzia, wprowadzili mieszkańcy gminy. Omówiono też, jakie działania podejmuje policja po uzyskaniu w ten sposób informacji.

Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji “Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in.: o złej organizacji ruchu, złym oznakowaniu dróg, monitoringu miejskim oraz przekraczaniu dozwolonej prędkości.

KPP w NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…