Facebook

Dyrektor przykleił się do stołka

2018-06-19 8:40:50

Burmistrz Nasielska nie wtrąca się, kto ma zagrać na Dniach Nasielska, co sam przyznał w służbowej rozmowie, w momencie, kiedy ustalaliśmy szczegóły koncertu charytatywnego dla Karoliny Wodyńskiej. Tyc na starcie skreśla muzykę disco polo, uważając ją za dno totalne. Niestety w dzisiejszych czasach trzeba się liczyć z tym, że jest zapotrzebowanie na taką muzykę. Szczególnie powinien to brać pod uwagę człowiek, który jest dyrektorem ośrodka kultury. Nasielszczanie uważają, że Dni Nasielska to wielkie dno, odkąd funkcję dyrektora NOK, zaczął pełnić właśnie Marek Tyc, który organizuje tę imprezę.

Samolubność, prywatę i serce z kamienia dyrektora Tyca, można było zauważyć, kiedy poprosiliśmy go o umieszczenie plakatu naszej imprezy. Plakat nie został umieszczony ani na facebooku NOK-u, ani na jego stronie internetowej. Jedynie pojawił się w samorządowym piśmie „Życie Nasielska”, wraz ze złośliwym artykułem. Teraz pracownicy dyrektora, zapewne na jego zlecenie, dopytują, dlaczego nie rozliczyliśmy się jeszcze z koncertu z rodziną Wodyńskich. W tym miejscu mogę uspokoić, że już niebawem podamy do wiadomości publicznej pełne rozliczenie z koncertu, a pieniądze przekażemy rodzinie. Czekamy jeszcze i wysyłamy ponaglenia do dwóch firm, które do tej pory nie uregulowały płatności.

Jedno jest pewne, za czasów Marka Tyca, disco polo i POP-u na Dniach Nasielska nie będzie.

Kolejna sprawa, nasielski PiS, chciał na Dniach Nasielska wystawić swoje stanowisko – stolik, parasol i krzesełka. Zgodę na to wydał burmistrz Ruszkowski. W dzień imprezy okazało się natomiast, że Marek Tyc zabronił wystawienia stoiska pisowskim politykom, sprzeciwiając się tym samym zgodzie burmistrza, którego natychmiast przeciągnął na swoją stronę. Zapytaliśmy go, stąd taka decyzja, oczywiście odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Teraz dowiadujemy się o kolejnych rządach Pana Tyca. 14 czerwca, o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie mieszkańców z władzami lokalnymi, dotyczące budowy Zakładu Gospodarki Odpadami w Jaskółowie. Organizator spotkania – Adam Mikucki – zwrócił się do dyrektora Tyca z prośbą o udostępnienie tej informacji na facebooku Nasielskiego Ośrodka Kultury. Odpowiedź była zaskakująca.

– Pan Dyrektor stwierdził, że takiej informacji nie zamieści… Że takie spotkanie nie ma nic wspólnego z kulturą.. Tłumaczyłem Panu Dyrektorowi, że obywatelska postawa jaką jest branie udziału w wyborach, dyskusja z władzami, aktywność społeczna to też KULTURA. Jak grochem o ścianę… Ręce opadają… czemu w Was ludziach lokalnej władzy tyle niemocy?? Jak można pomagać mieszkańcom gdy nawet Dyrektor NOK który bierze pensję z Waszych podatków nie chce Was informować o spotkaniach z władzami?? Panie Marku jeśli znowu na spotkaniu z władzami będzie 20 osób to osiągnie Pan swój cel – duma powinna Pana rozpierać. Inne powiaty, inne urzędy i inne ośrodki kultury starają się nam Nasielszczanom pomagać – jak zawsze tylko Nasielsk jest bezradny i nic nie może… Nawet zamieścić wzmianki o spotkaniu mieszkańców w sprawie która dotyczy każdego z nas – nawet Dyrektora Tyca. Brawo (pis. oryg.) – napisał Adam Mikucki. – Z tak bezsensowną decyzją już dawno się nie spotkałem – dodał.

Panie burmistrzu, chyba czas pomyśleć o zmianie dyrektora prężnie rozwijającej się instytucji kultury, bo ta w Nasielsku ma naprawdę duży potencjał, jednak nie z tym człowiekiem na stołku dyrektora…

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *