Duże pieniądze na remont targowiska

2017-08-31 9:33:12

Nowy Dwór Maz. otrzymał kolejne dofinansowanie unijne. Tym razem na kontynuację przebudowy Targowiska Miejskiego nr 1 przy ul. Targowej.

Środki w wysokości 876 768 zł pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, jednak dla tego typu operacji mogą być przeznaczane dla gmin miejskich.

Jest to już drugie dofinansowanie, jakie otrzymało miasto z tego programu – za pierwszym razem powstało obecne zadaszenie wraz z nową nawierzchnią, instalacją elektryczną i kanalizacją deszczową.

W ramach nowego projektu zadaszona zostanie kolejna część targowiska wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz dostępem do gniazd elektrycznych dla handlujących. Zapewnione będą jednocześnie dojazd i miejsca postojowe dla samochodów dostawczych, zachowując warunki bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

W ramach inwestycji planuje się również budowę miejsc postojowych (119 miejsc) dla kupujących, poprzez utwardzenie placu pod parking na sąsiedniej działce. Tym samym spełnione zostaną oczekiwania zarówno sprzedających jak i kupujących.

Całkowity koszt prac wyniesie 1 412 247,01 zł.

nowydwormaz.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…