Drukarnia cyfrowa – zalety druku cyfrowego

2021-06-09 9:44:37
Drukarki cyfrowe to urządzenia, które tworzą wydruki z obrazów cyfrowych – co stanowi przeciwieństwo do druku analogowego, gdzie wykorzystuje się płyty lub inne reprodukcje fizyczne. Masowe upowszechnienie się cyfrowych drukarek stosowanych w domach i biurach sprawia, że format ten jest Ci zapewne doskonale znany. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

 

Zalety druku cyfrowego

Tego rodzaju drukarki mają znacznie prostszy proces działania, niż ich analogowi odpowiednicy. Powoduje to, że jest mniej odpadów, jakość wydruku jest wysoka, a sama wydajność dużo wyższa.

Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletą drukarek cyfrowych. Co powinno Cię skłonić do korzystania z nich?

Szybka realizacja

Dzięki wysokiej wydajności drukarek cyfrowych mogą one w prosty sposób usprawniać pracę biur czy zakładów pracy. Prosty mechanizm, który stoi za ich działaniem powoduje, że szybkość realizacji zamówień jest dużo większa niż w przypadku drukarek offsetowych.

To duży plus, który doceni każda drukarnia cyfrowa. W krótszym czasie jest w stanie obsłużyć więcej zamówień.

Łatwa aktualizacja

W przypadku druku cyfrowego błąd podczas wydruku nie jest problemem. Może on zostać w prosty sposób skorygowany. Co więcej, nie wymaga to fizycznej pracy, dzięki czemu cały proces znacznie przyspiesza.

Spójność wydruku

W przypadku drukarek opierających się na tuszu, z każdym kolejnym nadrukiem może zmieniać się jakość i nasycenie kolorów. Takiego problemu nie ma w przypadku drukarnii cyfrowych, ponieważ w nich wydruki tworzene są z obrazu cyfrowego. Zapewnia to większą spójność całego zamówienia.

Dużo bardziej przyjazne dla środowiska

Druk cyfrowy jest bardziej przyjazny dla środowiska niż alternatywy. Podczas tego procesu eliminowane są wszystkie niebezpieczne chemikalia, których nie brakuje podczas druku z użyciem tuszu.

Dodatkowo, jeśli sam wydruk jest dobrze skonfigurowany to powstaje dużo mniej odpadów. To nie tylko oszczędność dla firmy, ale również duża korzyść dla środowiska przyrodniczego.

Prostota użytkowania

Czy wydrukowanie kilku kartek z pomocą domowej drukarki stanowi dla Ciebie problem? Zapewne nie. Podobnie jest z większymi urządzeniami poligraficznymi, które działają w oparciu o druk cyfrowy. Ich obsługa jest stosunkowo prosta, nawet jeśli mamy do czynienia z drukiem wielkoformatowym. Bez trudu poradzą sobie z nią również mniej doświadczeni pracownicy.

Prostsza obsługa to również mniej awarii – a tego oczekuje od swoich urządzeń właściciel każdej firmy poligraficznej.

Artykuł napisany we współpracy z JKB Print.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *