Droga woda w Modlinie

2017-06-08 10:22:36

Woda na lotnisku w Modlinie kosztuje fortunę. Po skargach pasażerów sprawą niebotycznie drogich butelek zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Wstępne analizy pokazały, że w większości portów lotniczych za półlitrową butelkę wody zapłacimy około jednego euro  – czyli tak jak na większości lotnisk europejskich. Zresztą taką cenę rekomenduje też Komisja Europejska.

Są jednak niechlubne wyjątki i trafiają się przykłady zawyżania cen. Wystarczy wspomnieć Poznań, Katowice i… Modlin. Na tym ostatnim lotnisku ceny półlitrowej wody butelkowanej w strefie wolnocłowej kształtują się od 5 do 6,5 zł.

Jednak – jak podkreśla cytowana przez Polskie Radio Jolanta Grus, szef biura handlowo-marketingowego Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin – podczas szczególnych sytuacji, takich jak upały, zdarzenia medyczne itp., lotnisko dostarcza pasażerom wodę bez opłaty.

– Wstępna analiza urzędu pokazuje, że przy ustalaniu ceny wody butelkowanej na polskich lotniskach nie ma nieprawidłowości – zaznacza rzecznik UOKiK, Maciej Chmielowski.

– Nie wykryliśmy zmowy cenowej, nadużywania pozycji dominującej czy niedozwolonych działań – dodaje rzecznik.

Polskie Radio / TH / Fot. maxpixel

Comments

comments

1 komentarz

  1. Brak wody darmowej odpowiedz

    Otóż nie jest prawdą że lotnisko Modlin zapewnia darmową wodę do picia podczas upałów. Personel “nic o tym nie słyszał”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *