Facebook
Droga patrolowa w porcie Modlin za 8,6 mln zł

2015-08-06 1:11:14

8,6 mln zł – tyle kosztować ma budowa drogi patrolowej na lotnisku w Modlinie. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 22 października 2015 roku.

Umowa została podpisana z polską spółką informatyczno-technologiczną – Qumak.

“W ciągu zaledwie trzech lat staliśmy się liderem rynku infrastruktury lotniczej w Polsce. (…) Skala potrzeb modernizacyjnych krajowych lotnisk jest wbrew pozorom duża i daje nam sporą przestrzeń do dalszego rozwoju na tym polu” – oświadczył prezes spółki Paweł Jaguś, cytowany w komunikacie.

Rolą systemu dróg patrolowych jest zapewnienie bezpieczeństwa na lotniskach. Pozwala on odpowiednim służbom dokładnie monitorować cały obszar portu lotniczego i terenu wokół niego.

W ramach kontraktu realizowanego w Modlinie, Qumak będzie odpowiedzialny za jego uzupełnienie od strony północnej oraz wyposażenie m.in. w specjalistyczne oświetlenie, system kamer i zaawansowaną infrastrukturę teletechniczną – informuje Rzeczpospolita. Firma przygotuje również projekt oraz uzyska wszelkie pozwolenia niezbędne do jego realizacji.

Zlecenie w Modlinie jest jednym z wielu lotniskowych przedsięwzięć firmy Qumak w Polsce.  Spółka zajmuje się też m.in.: modernizacją oświetlenia nawigacyjnego i nawierzchni drogi startowej na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

red./Fot. modlinairport.pl

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *