Facebook

Dorota Borowska z kolejnym medalem

2017-07-31 11:57:38

W ostatni weekend odbyły się Mistrzostwa Świata juniorów i U-23 w rumuńskim Pitesti. W polskiej kadrze znalazło się miejsce dla dwóch nowodworzanek – Doroty Borowskiej i Klaudii Szuleckiej.

Dorota w sobotę na dystansie 500 metrów wywalczyła brązowy medal w kategorii U-23 dzieląc podium z Rosjanką i Białorusinką. Dzień później w rywalizacji „na swoim” dystansie 200 metrów Dorota zakończyła zawody na 4. Pozycji za Kanadyjką, Węgierką i Białorusinką.

Jest to potwierdzenie dobrej formy nowodworzanki, która na Mistrzostwach Europy w kategorii U-23 zdobyła złoto i brąz. Na Mistrzostwach Europy seniorów Dorota zajęła miejsce tuż za podium tracąc do zwyciężczyni zaledwie 0,4 sekundy. To pokazuje, że zawodniczka NOSiR-u jest w ścisłej czołówce kanadyjek.

Klaudia Szulecka nie dotarła do finału A. W półfinale zajęła 5. miejsce, które umożliwiło jej występ jedynie w finale B i ostatecznie uplasowała się wśród juniorek 14. miejsce.