Dokąd dojedziesz jedenastką?

2016-03-25 2:39:15

– Czy to nie jest kuriozalna sytuacja, żeby po mieście jeździły dwa autobusy nr 11 i to jeszcze tą samą trasą? – pyta pani Dorota, której syn wsiadł do niewłaściwej “jedenastki”.

10-letni Antek dojeżdża z Okunina na Osiedle Młodych do szkoły. W ubiegłym tygodniu wyszedł na autobus, który zatrzymuje się o 7:24 na przystanku Total.

– Syn wsiadł do autobusu z numerem 11, który zatrzymał się na przystanku. Zapytał kierowcę, czy dojedzie na Osiedle Młodych, ale kierowca odpowiedział, że nie zna Nowego Dworu. Sprzedał bilet, jednak syn w pewnym momencie zauważył, że autobus jedzie inną drogą. Wysiadł na ul. Bohaterów Modlina i dalej, przez całe miasto musiał iść pieszo – opowiada pani Dorota.
Okazało się, że Antek wsiadł do L11, czyli autobusu jadącego z Legionowa, przez Wieliszew i Skrzeszew do Nowego Dworu, kończącego bieg przy Urzędzie Miasta. Przez Okunin jeździ jednak także linia miejska z numerem 11, którą chłopiec mógłby dojechać do szkoły.
– Dla dziecka, osoby starszej czy pierwszy raz jadącej może być problemem rozróżnienie autobusów, skoro oba mają numer 11. Mamy w alfabecie mnóstwo liter, mamy wiele cyfr, czy przy oznaczaniu linii autobusowych nie można użyć innych, tylko jedenastki? – zauważa pani Dorota.
Z pytaniem zadanym przez mamę Antka zwróciliśmy się do Dariusza Tabęckiego, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej.
– Do tej pory nie mieliśmy zgłoszeń, że takie oznaczenie stanowi problem, szczególnie że L11 to duże autobusy, a nasza linia miejska dysponuje mniejszymi busikami. Widać więc różnicę nawet w wyglądzie pojazdów – tłumaczy Dariusz Tabęcki. – Skoro jednak sprawia to kłopot mieszkańcom, postaramy się uwzględnić ich sugestie podczas ogłaszania kolejnego przetargu na przełomie obecnego i przyszłego roku – zapewnia naczelnik.

AC

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *