Dobre kursy walut – zobacz, gdzie je znaleźć!

2017-09-25 1:26:10

Na kursy walut wpływ mają rozmaite czynniki, na które my oddziałujemy zaledwie pośrednio. Mimo że na co dzień możemy nie interesować się gospodarką światową czy politycznymi zawirowaniami na arenie międzynarodowej, wartość dolara jest dla nas ważna szczególne wtedy, kiedy zamierzamy go wymienić. Najkorzystniej dokonać tego internetowo!

 

Dlaczego w kantorach tradycyjnych kursy są niekorzystne?

Za to, czy ostatecznie kurs walutowy uznamy za korzystny, czy nie, odpowiedzialny jest spread. To różnica pomiędzy kursem (ceną) kupna a kursem (ceną) sprzedaży danej waluty. Tych kilka groszy różnicy na każdej jednostce jest zyskiem, jaki osiągać mogą kantory – dlatego spread ustalany jest przez nie samodzielnie. Działalność kantorów tradycyjnych jest w pewien sposób ograniczona – geograficznie (do najbliższej okolicy) czy godzinami otwarcia placówki. Dlatego wysoki spread musi gwarantować kantorowi zyski na odpowiednim poziomie. To, co jest korzystne dla kantoru, niekoniecznie opłaci się klientowi.

Skąd dobre kursy w kantorach internetowych?

Jeśli szukamy więc dobrych kursów walut, swoją uwagę skierujmy na kantory internetowe. Ich zarobek również opiera się na spreadzie – tak samo, jak w przypadku kantorów tradycyjnych. Placówki funkcjonujące online mają jednak zdecydowanie większe możliwości, by dotrzeć do klientów. Nie ograniczają swojej działalności do określonego regionu – stwierdzić można, że działają wszędzie tam, gdzie jest Internet. Są także dostępne całodobowo, przez siedem dni w tygodniu – transakcje mogą być zawierane zarówno w standardowych godzinach pracy, jak i wieczorami czy w weekendy. Dzięki temu kantory online mogą narzucić zdecydowanie niższy spread, skutkujący atrakcyjniejszymi kursami (sprawdź np. kurs usd w kantoronline.pl). Z tego zadowoleni będą z pewnością klienci – zarobią więcej, jeśli dolary będą sprzedawać, zapłacą mniej, jeżeli będą je kupować.

Popularność kantorów internetowych wynika więc przede wszystkim z tego, że aktualne kursy walut są w nich najkorzystniejsze. Także dlatego, że są one na bieżąco aktualizowane, a KantorOnline.pl oferuje również możliwość zamówienia kursu – gdy tylko wybrana przez nas wartość będzie dostępna, transakcja zostanie automatycznie dokonana. Cały proces wymiany trwa zaledwie kilkanaście minut, a żeby go przeprowadzić, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Gdzie zatem znaleźć dobre kursy walut? W Internecie!

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *