Facebook

Do woja, marsz!

2016-03-11 9:02:23

We wtorek 1 marca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu nowodworskiego. Obowiązek stawienia się przed komisją wojskową dotyczy około pięciuset osób, w tym również kobiet. Czy wszyscy pójdą “w kamasze”?

Posiedzenia komisji wojskowej odbywają się od 1 do 21 marca w Klubie “Technik” przy ul. Paderewskiego 6A w Nowym Dworze Maz. Tegoroczna kwalifikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla mieszkańców powiatu nowodworskiego płci męskiej, którzy w 2016 r. kończą 19 lat. Obowiązek stawienia się przed komisją wojskową dotyczy również tych spośród mężczyzn, urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Przed komisję wezwane zostały również kobiety, urodzone w latach 1992-1997, posiadające kwalifikacje do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub na uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.
– W tym roku mamy blisko pięćset osób, w tym pięć kobiet – mówi naszej redakcji Czesław Nowaczyk, będący w nowodworskiej komisji przedstawicielem starostwa.
Osoba stająca do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy powinna zabrać ze sobą dokument tożsamości, dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich dwunastu miesięcy, dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe, a także fotografię o wymiarach 3×4 cm, bez nakrycia głowy.
Również w pozostałych gminach naszego powiatu odbywają się komisje:
– Nasielsk – 08.03 do 11.03.2016 r.
– Pomiechówek – 14-15.03.2016 r.
– Leoncin – 16.03.2016 r.
– Czosnów – 17-18.03.2016 r.
– Zakroczym – 18.03 do 21.03.2016 r.
Ci spośród wezwanych, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli stawić się przed komisją wojskową w wyznaczonym terminie, zobowiązani są powiadomić o tym fakcie właściwy urząd gminy i podać przyczynę nieobecności. Powinni to uczynić najpóźniej w dniu posiedzenia komisji (mogą to zrobić telefonicznie lub przez e-mail). Wówczas wójt lub burmistrz wyznaczy im nowy termin.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…