Facebook

Do przychodni dojedziesz busem

2015-12-16 9:01:42

Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi chorych, starszych i pozbawionych własnego środka lokomocji gmina Pomiechówek wraz z przewoźnikiem, firmą Magnet-Trans uruchomiła kusy autobusów, które dowiozą pasażerów do przychodni na ul. Słonecznej i ul. Młodości

Mieszkańcy gminy Pomiechówek od dawna apelowali o to, by do przychodni znacznie oddalonych od przystanków dojeżdżały autobusy.

– Przejście 1,5 km od przystanku do przychodni to dla mnie ogromny wysiłek. Mam już swoje lata, jestem schorowana, nogi już nie te – tłumaczyła nam trzy miesiące temu 65-letnia pani Jadwiga.

Po długich staraniach i uzgodnieniach gmina zdecydowała się na uruchomienie od 1 grudnia pilotażowych kursów na liniach komunikacyjnych nr 2, 3 i 4. Nowe przystanki pojawiły się przy ul. Sportowej (przy placu zabaw) oraz ul. Słonecznej (przy ośrodku zdrowia).

Uruchomione zostały trzy kursy w odstępach 1,5-2 godzin, które dowiozą do przychodni mieszkańców Kosewka, Szczypiorna, Błędowa, Pomocni, Śniadówka, Błędówka (linia nr 2), Goławic (linia nr 3), Bronisławki, Stanisławowa, Nowego Modlina, Cegielni-Kosewo, Wymysłów (linia nr 4). Wszystkie autobusy zatrzymują się przy stacji pkp w Pomiechówku. Kursy odbywają się tylko w dni powszednie. Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się na stronie www.pomiechowek.pl.

Anna Cichocka, fot. www.pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *