Facebook

Do przychodni dojedziesz busem

2015-12-16 9:01:42

Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi chorych, starszych i pozbawionych własnego środka lokomocji gmina Pomiechówek wraz z przewoźnikiem, firmą Magnet-Trans uruchomiła kusy autobusów, które dowiozą pasażerów do przychodni na ul. Słonecznej i ul. Młodości

Mieszkańcy gminy Pomiechówek od dawna apelowali o to, by do przychodni znacznie oddalonych od przystanków dojeżdżały autobusy.

– Przejście 1,5 km od przystanku do przychodni to dla mnie ogromny wysiłek. Mam już swoje lata, jestem schorowana, nogi już nie te – tłumaczyła nam trzy miesiące temu 65-letnia pani Jadwiga.

Po długich staraniach i uzgodnieniach gmina zdecydowała się na uruchomienie od 1 grudnia pilotażowych kursów na liniach komunikacyjnych nr 2, 3 i 4. Nowe przystanki pojawiły się przy ul. Sportowej (przy placu zabaw) oraz ul. Słonecznej (przy ośrodku zdrowia).

Uruchomione zostały trzy kursy w odstępach 1,5-2 godzin, które dowiozą do przychodni mieszkańców Kosewka, Szczypiorna, Błędowa, Pomocni, Śniadówka, Błędówka (linia nr 2), Goławic (linia nr 3), Bronisławki, Stanisławowa, Nowego Modlina, Cegielni-Kosewo, Wymysłów (linia nr 4). Wszystkie autobusy zatrzymują się przy stacji pkp w Pomiechówku. Kursy odbywają się tylko w dni powszednie. Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się na stronie www.pomiechowek.pl.

Anna Cichocka, fot. www.pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *