600 milisekund do medalu

2017-08-30 9:06:46

W miniony weekend nowodworzanka Dorota Borowska udała się w raz z reprezentacją Polski do czeskich Racic, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w sprincie kajakowym.

Dorota rozpoczęła zmagania w piątek, kiedy to w swoim biegu na dystansie 200 metrów zajęła II miejsce i bez najmniejszych problemów awansowała do biegu półfinałowego. W sobotę nowodworzanka wygrała bieg półfinałowy, pewnie awansując do finału A, a tym samym zaostrzając apetyt na medal.

Borowska niedzielny start zaczęła bardzo spokojnie, podobnie do biegu półfinałowego. Została nieco w tyle, ale z każdym metrem coraz bardziej się rozpędzała.

W sobotę ta taktyka sprawdziła się i Dorota wyprzedziła wszystkie rywalki. Wydawało się, że i tym razem ta metoda zda egzamin, a nowodworzanka przywiezie ze sobą brązowy medal. Niestety. Ostatecznie zajęła 5. miejsce, a do podium zabrakło jej “jedynie” albo “aż” 600 milisekund.

Dorocie, która przyzwyczaiła nas, że regularnie zdobywa medale, gratulujemy dobrego startu w Racicach. Zawodniczka NOSiR-u wkracza dopiero w seniorską rywalizację i w następnych latach możemy się spodziewać kolejnych sukcesów.

Wojciech Lewandowski / foto: nosir.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…