Facebook

Dni miasta wróciły na stadion

2017-06-25 11:32:14

24 czerwca mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic bawili się na stadionie miejskim, podczas XVIII dni miasta. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali imprezę, której nowodworzanie zapewne nie zapomną na bardzo długo.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Po rocznej przerwie, Dni Nowego Dworu Mazowieckiego powróciły na miejski stadion. Należy zaznaczyć, że powróciły z wielką pompą. Na mieszkańców, w minioną sobotę czekały punkty gastronomiczne, wata cukrowa, popcorn, miasteczko rozrywki dla dzieci, clowni, szczudlarze, a także stoiska promocyjne, między innymi nowodworskiej straży miejskiej, policji, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, fundacji „Dar serca”, czy koła dzieci i młodzieży niepełnosprawnych ruchowo.

Od 17:30 nowodworską sceną zawładnęły gwiazdy – Sławomir znany z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, nowodworzanin – Rafał Brzozowski i królowa polskiej sceny muzycznej – Maryla Rodowicz, która porwała do zabawy nie tylko ludzi starszego pokolenia, ale również młodszych widzów, śpiewając swoje największe przeboje: „Małgośkę”, „Niech żyje bal”, „Ale to już było”, jak również piosenkę Zenka Martyniuka „Przez twe oczy zielone”. Burmistrz Nowego Dworu – Jacek Kowalski – po koncercie wręczył Artystce piękny bukiet kwiatów i dodał, że 15 lat miasto walczyło, by królowa wystąpiła w Nowym Dworze, aż w końcu się udało.

Zwieńczeniem XVIII dni miasta był piękny pokaz sztucznych ogni.

Organizatorem imprezy były władze miasta i Nowodworski Ośrodek Kultury.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…