Facebook
Dni Miasta: Wiemy, kto na nich wystąpi!

2016-02-11 12:37:58

Maj i czerwiec to najbardziej wyczekiwane miesiące dla mieszkańców poszczególnych gmin. W tych miesiącach odbywają się bowiem Dni Nowego Dworu Mazowieckiego, Zakroczymia oraz Nasielska. Kto tym razem wystąpi na terenie powiatu?

Dni Miast każdego roku przyciągają swoim rozmachem tysiące mieszkańców. Jest to dobra okazja do tego, by się spotkać, porozmawiać i przede wszystkim dobrze bawić. W zeszłym roku na terenie powiatu nowodworskiego wystąpił Zenek Martyniuk z zespołem Akcent – w Zakroczymiu, Brathanki i Honorata Skarbek – w Nowym Dworze Mazowieckim, natomiast w Nasielsku zespół IRA. Również ten rok będzie bogaty w gwiazdy, które pojawią się na scenach.

Zakroczym

Najprawdopodobniej Święto Gminy odbędzie się w tym roku w maju. Niewątpliwie gwiazdą w Zakroczymiu będzie Doda. Wystąpi ona z trasą koncertową Anty Tour, podczas której widzowie będą mogli zobaczyć Dorotę Rabczewską w swoim rockowym żywiole. Atrakcją występu będzie utwór, którym wokalistka zaczyna swój koncert – “Sweet Child Of Mind” – zespołu Guns`N`Roses. W ubiegłym roku Doda gościnnie wykonała tę piosenkę ze Slashem – byłym członkiem G`N`R – podczas jego koncertu w łódzkiej Atlas Arenie. Władze gminy przygotowały również coś dla starszej publiczności. Oprócz Dody na scenie pojawi się Krzysztof Krawczyk. Artysta słynie z takich przebojów jak: “Bo jesteś Ty”, “Mój przyjacielu” czy hitu, który artysta wykonał w duecie z Edytą Bartosiewicz – “Trudno tak”. Z komentarzy na oficjalnym Facebooku gminy wynika, że mieszkańcy zachwyceni są taką ofertą. – Najlepszy Wybór z Możliwych! – pisze pani Sylwia. – Artur przygotuj się na tłumy, Zakroczym pewnie podwoi liczbę mieszkańców – przypuszcza wójt gminy Wieliszew – Paweł Kownacki. – Super, Krawczyka z przyjemnością posłucham – stwierdza pani Ewa.

Nasielsk

Miasto w tym roku obchodzić będzie dwudniowe święto – 18-19 czerwca. – 18 czerwca będziemy świętować na sportowo na stadionie miejskim, natomiast 19 czerwca, również na stadionie, odbędzie się cześć koncertowa dni miasta – informuje dyrektor Nasielskiego Ośrodka Kultury Marek Tyc. W tym roku gwiazdą Dni Nasielska będzie zespół Piersi, którego założycielem w 1984 był dzisiejszy poseł na Sejm VIII Kadencji – Paweł Kukiz. Od 2013 roku liderem zespołu jest Adam “Asan” Asanow. Zespół zasłynął z takich przebojów jak “Bałkanica”, “07 zgłoś się”, “Nie samym chlebem żyje człowiek” oraz “Całuj mnie”. Piersi wystąpią w Nasielsku w ramach trasy koncertowej “Bałkanica Tur”.

Nowy Dwór Mazowiecki

Święto Nowego Dworu Mazowieckiego przewidziane są na 25 czerwca. W tym dniu – tak jak w Zakroczymiu – wystąpi Doda. Będzie to jej druga trasa koncertowa – Riotka Tour. Koncert ten jest niezwykle kolorowy i atrakcyjny. Tą trasą koncertową Dorota Rabczewska udowadnia, że można stworzyć w Polsce muzyczny spektakl na światowym poziomie. Dodzie podczas koncertu, który odbywa się na dwupoziomowej scenie, towarzyszą tancerze i multimedialne wizualizacje wyświetlane na kilku ogromnych ekranach LED. Artystka prezentuje się publiczności również na wiszącym nad sceną motocyklu.W czerwcu widzowie będą mieli okazję usłyszeć podczas koncertu znane przeboje piosenkarki – “Nie daj się”, “Dżagę”, “Szansę” oraz nowe utwory: “High Life”, “Riotkę” oraz “Nie pytaj mnie”.  Gwiazdą, która ucieszyć może nastolatki, będzie zespół LemOn – zwycięzcy III edycji programu Must Be The Music. Zespół wydał 3 płyty, które promowało 11 singli. Najbardziej znane utwory to “Napraw”, “Jutro” czy “Scarlett”. Koncert młodych i przystojnych muzyków z zespołu LemOn to niewątpliwie niezapomniane przeżycie dla wszystkich dziewcząt. – Cieszę się, że w Nowym Dworze wystąpi Doda i LemOn. Doda to największa gwiazda polskiej sceny muzycznej, a LemOn to głównie przystojni panowie i fantastyczna muzyka – mówi 19-letnia Julia. Władze miasta zastanawiają się jeszcze nad lokalizacją Dni Nowego Dworu. W tym roku pod uwagę brany jest Park Miejski im. Józefa Wybickiego. Mieszkańcom miasta pozostaje czekać na oficjalną decyzję władz.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *