Dlaczego pies powinien mieć zabawki?

2018-07-05 12:05:43

Większość psów to prawdziwe wulkany energii. Oczywiście zdarzają się rasy, które są opisywane jako typowe „kanapowce”, jednak te bardziej żywiołowe potrzebują mnóstwa czasu na spacerach i wybiegach. Warto także bawić się z psiakiem w domu. Możemy do tego wykorzystać różnego rodzaju zabawki.

 

Codzienne spacery

Decydując się na psa musi być przygotowani na dużo więcej spacerów. Czworonoga powinniśmy wyprowadzać przynajmniej trzy razy w ciągu dnia. Jeśli mamy możliwość możemy robić to nawet częściej. Wielu właścicieli czworonogów pracuje przez osiem godzin dziennie, dlatego tak ważne jest by wyjść z psem jeszcze przed pracą i zaraz po niej. Starajmy się wybierać różne trasy, pozwólmy się psu wybiegać i załatwić swoje potrzeby.

W ogrodzie

Psy w domu z ogrodem są bardzo szczęśliwe. Nie muszą czekać na właściciela przez kilka godzin w domu. Warto jednak odpowiednio przygotować działkę do nowego lokatora. Sprawdźmy czy na terenie ogrodu nie ma żadnych niebezpiecznych roślin, dołów czy narzędzi. Równie ważne jest zabezpieczanie wszelkiego rodzaju środków chemicznych wykorzystywanych na przykład do walki z owadami. Nasz pupil powinien mieć także swoją budę, gdzie pod naszą nieobecność będzie mógł schronić się przed upałem, czy deszczem.

Zabawki

Dobrze dobrane zabawki dla zwierzaka są niezbędne. Powinniśmy zakupić kilka rodzajów tego typu akcesoriów. Możemy dobrać je do wielkości i charakteru naszego pupila. Warto wybrać takie zabawki, którymi pies może bawić się samodzielnie np.: gryzaki, a także te do wspólnej zabawy, znajdziemy je na stronie maxandmrau.pl. Frisbee i piłki będą doskonałe przy aportowaniu. Dobrze jest także kupić tak zwane przeciągacze, psy uwielbiają bawić się w przeciąganie. Nie jest to wcale przejaw agresji, a normalne zachowanie.

Psy to bardzo przyjazne i wierne stworzenia. Zasługują na najlepszą opiekę. Musimy dbać o ich zdrowie i wygląd, ale także pozwolić im spożytkować wielkie pokłady energii. Starajmy się regularnie spacerować i bawić z naszym pupilem. Jest to szczególnie ważne w przypadku szczeniaków i młodych psów, które bardzo potrzebują ruchu.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *