Facebook

Dla niej zagramy!

2016-03-29 3:25:37

Klaudia zaczęła gorączkować kilka dni temu. Znów trafiła do szpitala w Dziekanowie Leśnym. Który to raz? Po przekroczeniu 50 pobytów nikt już nie liczy. Dziewczynka ponownie skazana jest na rozłąkę z rodzicami i rodzeństwem.

Rodzina Kołeckich mieszka w Wygodzie Smoszewskiej (gm. Zakroczym), jednak jej życie nie należy do wygodnych. Tęsknota, miłość i troska, obawa o zdrowie, o to, czy jutro będzie lepiej – tak wygląda codzienność. W to wszystko wplecione są kilkutygodniowe pobyty w szpitalu…

Emilia i Roman w pełni poświęcili się opiece nad szóstką dzieci. Nie są im obce nieprzespane noce i nadzieja, że razem dadzą radę. Klaudia to ich najmłodsza 5-letnia córka. Niedługo po urodzeniu stwierdzono u niej mózgowe porażenie dziecięce, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, nawracające zakażenia układu moczowego. Dziewczynka waży zaledwie 11 kg, nie siedzi, nie mówi, ale uśmiecha się i żywo reaguje na pozostałych członków rodziny. Jest pod stałą opieką szpitala w Dziekanowie Leśnym, poradni endokrynologicznej, neurologicznej, genetycznej, metabolicznej. Nie ma odporności, od dawna jest cewnikowana, wymaga stałej opieki specjalistycznej. Była hospitalizowana kilkadziesiąt razy.

Klaudia skazana jest na rozłąkę z rodzicami i rodzeństwem. W domu przez wiele dni czekają na nią 8-letnia siostra Basia, 12-letni brat Michał, 14-letnia Natalia i 19-letnia Ewa. Jest także 21-letnia Partycja, która niekiedy zmienia rodziców przy szpitalnym łóżku Klaudusi – tak, by mogli spędzić czas z pozostałymi dziećmi. Cieszą się z każdej wspólnej chwili, z każdych świąt w rodzinnym gronie. Dochody są niewielkie, a mimo to dzieci nie chodzą głodne, są zadbane, zawsze pogodne i uśmiechnięte.

Rodzina jest silna miłością. Niestety to, czego jej brakuje, to pieniądze na leczenie i rehabilitację Klaudii. Postanowiliśmy ją wesprzeć, organizując 7 kwietnia Galę Disco Polo w Zakroczymiu. Dla Klaudii zagrają MIG, Diadem, E-maill i Invox. Dochód ze sprzedaży biletów w całości przekażemy rodzicom dziewczynki. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać więcej, dlatego zachęcamy Was do udziału w tej akcji charytatywnej.

Ponadto Klaudia jest pod opieką fundacji “Zdążyć z Pomocą”, wobec czego jedną z możliwości jest przekazanie 1% swojego podatku. Aby tego dokonać, wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer: KRS 0000037904, zaś w rubryce “Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% podać: 21049 Kołecka Klaudia (dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat nie należy wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również wyrazów: dla, na, leczenie, rehabilitacja).

Wpłaty można kierować także na konto:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH S.A.

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem:

21049 Kołecka Klaudia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…