Facebook

Dentysta dziecięcy na Żoliborzu – na co warto zwrócić uwagę, zapisując dziecko na wizytę?

2019-05-09 6:13:03
Stomatologia i ortodoncja dziecięca to dziedziny niezbędne w życiu każdego małego pacjenta. Specjalista pomoże nie tylko przy problemach z próchnicą, ale także wadach zgryzu, które mogą prowadzić do różnych komplikacji w przyszłości. Jakie zabiegi są wykonywane już od najmłodszych lat i na co powinni zwrócić uwagę rodzice, zamawiając wizytę u dentysty dziecięcego na Żoliborzu?

 

Dentysta dla dzieci – jakie zabiegi u niego wykonamy?

Mali pacjenci, tak samo jak dorośli, również mogą borykać się z licznymi problemami, dotyczącymi ich zębów. Profilaktyka próchnicy i wady zgryzu to najczęstsze powody, dla których rodzice zapisują swoje pociechy do gabinetu stomatologicznego lub ortodontycznego. Dentysta dziecięcy Żoliborz to rozwiązanie dla pacjentów z Warszawy – jakie usługi świadczą kliniki przystosowane do leczenia najmłodszych?

W przypadku wad zgryzu, warto skorzystać z profesjonalnej ortodoncji dziecięcej – w jej zakresie mamy konsultacje oraz wykonanie i założenie aparatu stałego (lub wykonanie aparatu zdejmowanego). Ponadto, stomatologia dziecięca obejmuje ekstrakcję zębów mlecznych, wykonywanie wypełnień w zębach mlecznych czy lakowanie zębów. Dodatkowo dentysta dla dzieci może wykonać również zabiegi podcięcia wędzidełka wargi dolnej, wędzidełka wargi górnej lub wędzidełka języka. Niektóre zabiegi wykonuje się przy tym w znieczuleniu miejscowym, wykorzystując w tym celu nowoczesną metodę komputerową, zapewniającą dużą ochronę przed bólem i dyskomfortem. W przypadku trudnych i stresujących zabiegów, można także zdecydować się na znieczulenie ogólne – w takiej sytuacji korzysta się również z pomocy lekarza anestezjologa.

Dentysta dziecięcy na Żoliborzu – jaki gabinet wybrać?

Decydując się na wizytę u stomatologa dziecięcego na Żoliborzu, czy w innej części Warszawy, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, od których zależy komfort małego pacjenta. Oczywiście wybieramy klinikę, która specjalizuje się w leczeniu dzieci – jest to ważne nie tylko pod kątem odpowiednich umiejętności i kwalifikacji, ale również podejścia. Dobry dentysta dla dzieci jest cierpliwy, ma poczucie humoru oraz dużą pewność siebie – dzięki temu wzbudzi zaufanie małego pacjenta i przeprowadzi go bezpiecznie przez każdy zabieg. Ponadto, kliniki dostosowane dla dzieci posiadają także kolorowe gabinety, często z telewizorami, na których maluchy mogą oglądać bajki – nawet podczas zabiegu. Posiadają również poczekalnie z zabawkami, lub nawet specjalne pokoje zabaw, w których dzieci mogą bawić się z rówieśnikami, oczekując na swoją kolej w gabinecie. Taka otoczka również jest ważna, sprawia bowiem, że dziecko mniej się stresuje i chętniej wybierze się do lekarza z następną wizytą.

Wizyta adaptacyjna u stomatologa dziecięcego – dlaczego warto?

Niektóre gabinety dentystyczne dla dzieci umożliwiają także odbycie wizyty adaptacyjnej. Jest to specjalne spotkanie z lekarzem w jego gabinecie, podczas którego nie jest podejmowane leczenie. Wizyta służy temu, by dziecko oswoiło się z sytuacją i pozbyło się niepotrzebnego stresu, związanego z zabiegiem. Podczas spotkania lekarz oprowadza małego pacjenta po gabinecie, pokazuje mu narzędzia dentystyczne i fotel stomatologiczny. Dzięki temu dziecko zapoznaje się z sytuacją i chętniej pojawi się na właściwej wizycie.

Zabiegi stomatologii i ortodoncji dziecięcej

Nawet, jeśli dziecko nie ma jeszcze stałych zębów, wizyta u dentysty w wielu przypadkach pozwoli uniknąć problemów z uzębieniem w przyszłości. Dotyczy to szczególnie wad zgryzu, które mogą powodować takie problemy, jak wady wymowy, czy nawet asymetria twarzy. Warto więc w przypadku jakichkolwiek trudności czy nieprawidłowości skierować się do specjalisty, który zaplanuje odpowiednie leczenie.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *