Dentysta dziecięcy na Żoliborzu – na co warto zwrócić uwagę, zapisując dziecko na wizytę?

2019-05-09 6:13:03
Stomatologia i ortodoncja dziecięca to dziedziny niezbędne w życiu każdego małego pacjenta. Specjalista pomoże nie tylko przy problemach z próchnicą, ale także wadach zgryzu, które mogą prowadzić do różnych komplikacji w przyszłości. Jakie zabiegi są wykonywane już od najmłodszych lat i na co powinni zwrócić uwagę rodzice, zamawiając wizytę u dentysty dziecięcego na Żoliborzu?

 

Dentysta dla dzieci – jakie zabiegi u niego wykonamy?

Mali pacjenci, tak samo jak dorośli, również mogą borykać się z licznymi problemami, dotyczącymi ich zębów. Profilaktyka próchnicy i wady zgryzu to najczęstsze powody, dla których rodzice zapisują swoje pociechy do gabinetu stomatologicznego lub ortodontycznego. Dentysta dziecięcy Żoliborz to rozwiązanie dla pacjentów z Warszawy – jakie usługi świadczą kliniki przystosowane do leczenia najmłodszych?

W przypadku wad zgryzu, warto skorzystać z profesjonalnej ortodoncji dziecięcej – w jej zakresie mamy konsultacje oraz wykonanie i założenie aparatu stałego (lub wykonanie aparatu zdejmowanego). Ponadto, stomatologia dziecięca obejmuje ekstrakcję zębów mlecznych, wykonywanie wypełnień w zębach mlecznych czy lakowanie zębów. Dodatkowo dentysta dla dzieci może wykonać również zabiegi podcięcia wędzidełka wargi dolnej, wędzidełka wargi górnej lub wędzidełka języka. Niektóre zabiegi wykonuje się przy tym w znieczuleniu miejscowym, wykorzystując w tym celu nowoczesną metodę komputerową, zapewniającą dużą ochronę przed bólem i dyskomfortem. W przypadku trudnych i stresujących zabiegów, można także zdecydować się na znieczulenie ogólne – w takiej sytuacji korzysta się również z pomocy lekarza anestezjologa.

Dentysta dziecięcy na Żoliborzu – jaki gabinet wybrać?

Decydując się na wizytę u stomatologa dziecięcego na Żoliborzu, czy w innej części Warszawy, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, od których zależy komfort małego pacjenta. Oczywiście wybieramy klinikę, która specjalizuje się w leczeniu dzieci – jest to ważne nie tylko pod kątem odpowiednich umiejętności i kwalifikacji, ale również podejścia. Dobry dentysta dla dzieci jest cierpliwy, ma poczucie humoru oraz dużą pewność siebie – dzięki temu wzbudzi zaufanie małego pacjenta i przeprowadzi go bezpiecznie przez każdy zabieg. Ponadto, kliniki dostosowane dla dzieci posiadają także kolorowe gabinety, często z telewizorami, na których maluchy mogą oglądać bajki – nawet podczas zabiegu. Posiadają również poczekalnie z zabawkami, lub nawet specjalne pokoje zabaw, w których dzieci mogą bawić się z rówieśnikami, oczekując na swoją kolej w gabinecie. Taka otoczka również jest ważna, sprawia bowiem, że dziecko mniej się stresuje i chętniej wybierze się do lekarza z następną wizytą.

Wizyta adaptacyjna u stomatologa dziecięcego – dlaczego warto?

Niektóre gabinety dentystyczne dla dzieci umożliwiają także odbycie wizyty adaptacyjnej. Jest to specjalne spotkanie z lekarzem w jego gabinecie, podczas którego nie jest podejmowane leczenie. Wizyta służy temu, by dziecko oswoiło się z sytuacją i pozbyło się niepotrzebnego stresu, związanego z zabiegiem. Podczas spotkania lekarz oprowadza małego pacjenta po gabinecie, pokazuje mu narzędzia dentystyczne i fotel stomatologiczny. Dzięki temu dziecko zapoznaje się z sytuacją i chętniej pojawi się na właściwej wizycie.

Zabiegi stomatologii i ortodoncji dziecięcej

Nawet, jeśli dziecko nie ma jeszcze stałych zębów, wizyta u dentysty w wielu przypadkach pozwoli uniknąć problemów z uzębieniem w przyszłości. Dotyczy to szczególnie wad zgryzu, które mogą powodować takie problemy, jak wady wymowy, czy nawet asymetria twarzy. Warto więc w przypadku jakichkolwiek trudności czy nieprawidłowości skierować się do specjalisty, który zaplanuje odpowiednie leczenie.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *