Czy zima to dobry okres na zaręczyny? Jaki pierścionek wybrać?

2021-11-28 5:55:07
Kiedy odnajdziemy kobietę swojego życia, pragniemy okazać jej nasze uczucia poprzez zaręczyny. To jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Kiedy zdecydujemy się na ten krok, pragniemy, aby okoliczności były wyjątkowe, a pierścionek zaręczynowy skradł serce naszej wybranki. Jednak czy zaręczyny zimą to dobry pomysł?

Zaręczyny zimą to gwarancja wyjątkowej atmosfery

Kiedy podejmiemy decyzję o oświadczynach, stajemy przed kilkoma dylematami. Kiedy najlepiej zorganizować uroczystość? Jaki wybrać pierścionek? Zimowe zaręczyny mogą być magiczne i wyjątkowe. Długie wieczory sprzyjają romantycznej, intymnej atmosferze.

Ciepło kominka, nastrojowe światło świec, rozgwieżdżone, mroźne niebo to wspaniałe warunki na to, żeby poprosić naszą kobietę o rękę. Dodatkowo w okresie zimowym jest wiele okazji, podczas których panie wyczekują pierścionka zaręczynowego. Wigilijny wieczór czy toast o północy w trakcie sylwestrowej nocy to idealne momenty na ten wielki krok w życiu każdej pary.

Jaki pierścionek wybrać?

Decyzja o dacie zaręczyn podjęta. Już widzimy naszą ukochaną wzruszoną, kiedy w zimowej scenerii powie “tak”, jednak pozostał nam największy dylemat. Mianowicie, jaki pierścionek wybrać? Zanim podejmiemy decyzję poobserwujmy naszą ukochaną. Zwróćmy uwagę na to, czy lubi biżuterię skromną czy okazałą. Nawet najpiękniejszy, bogato zdobiony pierścionek nie przypadnie do gustu kobiecie lubiącej delikatną biżuterię i odwrotnie. Wielbicielka okazałej biżuterii może poczuć się zawiedziona, jeżeli otrzyma delikatny, subtelny pierścionek.

Kiedy zdecydujemy o stylu biżuterii, zastanówmy się nad tym jaki wybrać kruszec. Są panie lubujące się w tradycyjnym, żółtym złocie oraz takie które wolą kolor srebrny czy platynowy. Idealnym wyjściem z takiej sytuacji będzie wybór białego złota. Barwą przypomina ono właśnie srebro czy też platynę, jednak odcień jest o wiele bardziej szlachetny. Są też miłośniczki różowego złota. Dla nich oczywistym wyborem wydaje się być zakup pierścionka właśnie w takim odcieniu.

Co w przypadku, kiedy nie możemy się zdecydować? Modnym rozwiązaniem jest mieszanie żółtego, białego i różowego złota w jednym pierścionku. Będzie to nowoczesne połączenie, które powinno przypaść do gustu każdej kobiecie.

Jeden duży kamień czy może kilka mniejszych?

W ofercie pierścionków zaręczynowych znajdziemy te z jednym brylantem lub diamentem osadzonym centralnie, ale też możemy spotkać się ze wzorem ułożonym z kilku drobnych kamieni. Dostępne są też modele pierścionków z centralnym, większym kamieniem otoczonym mniejszymi.

Najlepiej przed wybraniem się do salonu jubilerskiego przejrzeć ofertę pierścionków zaręczynowym online i wybrać kilka interesujących nas wzorów. Dzięki temu możemy rozeznać się w temacie oraz porównać ceny. Możemy też od razu zdecydować się na zakup.

Jeśli kamień to brylant czy diament? Różnica między nimi tkwi w szlifie. Z technicznego punktu widzenia oba kamienie to diamenty, tyle tylko, że różni je rodzaj szlifu. Ten przy diamencie jest diamentowy. W przypadku brylantu wykończenie nazywa się z kolei szlifem brylantowym.

Poznaj Jubilera Auroria

Artykuł zewnętrzny

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *