Czy władze zauważą problemy mieszkańców?

2016-08-04 9:43:37

Mieszkańcy bloku przy ulicy Prądzyńskiego w Modlinie Twierdzy w pewien sposób czują się zepchnięci przez władze na dalszy plan, bowiem nikt nie zauważa ich problemów, które są naprawdę bardzo poważne.

Brudne klatki schodowe, bardzo zły stan elewacji zewnętrznej budynku, wilgoć w mieszkaniach i przeciekający dach. Z tymi problemami od wielu lat zmagają się mieszkańcy bloku przy ulicy Prądzyńskiego w Modlinie Twierdzy. Lokatorzy twierdzą że, nikt nie chce im pomóc. Nie ma się co dziwić takim reakcjom, ponieważ mimo licznych pism kierowanych do burmistrza miasta oraz obietnic radnego Andrzeja Świdra dotyczących lepszego życia mieszkańców jak na razie nie dzieje się nic.
Faktem jest, że kilka dni po pożarze z 2014 roku została odremontowana klatka schodowa znajdująca się na parterze budynku. I i II piętro natomiast nie zostało ruszone tak jakby ich w ogóle nie było. Mieszkańcy są oburzeni, ponieważ swoje problemy wielokrotnie zgłaszali do radnego Andrzeja Świdra, który według nich potrafi tylko obiecywać i tłumaczyć się wnioskami złożonymi do Urzędu Miejskiego.
Wygląd zewnętrzny budynku przy Prądzyńskiego również pozostawia wiele do życzenia. Z elewacji zewnętrznej budynku odpada tynk, rynny są dziurawe. Okazuje się, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostaną pomalowane klatki schodowe na dwóch pozostałych piętrach, a na wiosnę ruszy remont zewnętrznej części budynku, w tym dachu.
– ZBK jest w trakcie sprzedaży działki znajdującej się wokół bloku przy Prądzyńskiego. Cały czas czekamy na jej sprzedaż. Ze środków uzyskanych ze sprzedaży działki wymalujemy klatki, wyremontujemy dach, zrobimy wszystkie wykończenia, parapety i okłucia – mówi w rozmowie z naszą redakcją radny Andrzej Świder. – Chciałbym mieć śmiałość spojrzeć ludziom w oczy, podczas najbliższych wyborów – dodaje radny.
Twierdza Modlin to miejsce zabytkowe. Tuż obok bloku, którym jak widać władza już niebawem ma się zająć, znajduje się Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, do którego przyjeżdżają turyści ze wszystkich zakątków świata. Wygląda na to, że już w przyszłym roku, po kapitalnym remoncie budynku przy Prądzyńskiego władze miasta nie będą musiały się wstydzić jego wyglądu zewnętrznego. Nie ma co się oszukiwać, że ulica Prądzyńskiego znajduje się w najbardziej obleganej przez turystów części miasta, właśnie ze względu na funkcjonujące tutaj muzeum.

AB

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *