Czy osuszanie mieszkania po zalaniu jest konieczne?

2022-10-25 9:23:13

Zalanie mieszkania to sytuacja kryzysowa, a w przypadku każdej takiej okoliczności należy działać szybko, ponieważ liczy się każda sekunda. Czasem poprzez nieudolne próby ratowania dobytku możemy jednak popełnić błąd, który będzie nas kosztował dodatkowe straty. Dlatego przygotowaliśmy dzisiaj poradnik, w którym podpowiadamy, co trzeba zrobić po zalaniu. Czy osuszanie mieszkania po zalaniu jest konieczne?

Zalanie mieszkania – wyścig z czasem

Aby uratować jak najwięcej przedmiotów oraz uchronić resztę pomieszczeń przed rozprzestrzeniającą się wodą, należy działać jak najszybciej. Dlatego specjaliści często mówią, że w przypadku zalania mieszkania jest to zawsze wyścig z czasem. Co należy zrobić w pierwszej kolejności?

  • Najważniejsze jest zlokalizowanie wycieku.

  • Kiedy już wiemy, skąd woda się wydobywa, usuwamy usterkę.

  • Dopiero teraz możemy przystąpić do osuszania zalanych pomieszczeń. 

Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie te zadania zostaną przeprowadzone szybko, sprawnie i skutecznie, warto nie zabierać się za to na własną rękę, ponieważ bez profesjonalnego sprzętu zajmie nam to zdecydowanie zbyt wiele czasu. Woda nie poczeka! Gdy jej poziom w naszym mieszkaniu wzrasta, trzeba działać naprawdę sprawnie.

Jak wygląda osuszanie i czy zawsze jest konieczne?

Gdy usterka została naprawiona, a woda przestała napływać – można zabrać się za kolejny krok, czyli usuwanie nagromadzonej w mieszkaniu wody. Profesjonalny zespół fachowców dysponuje urządzeniami, którymi wypompowuje wodę. W tym momencie może nam się wydawać, że cała wilgoć została usunięta, jednak jesteśmy w błędzie.

Czy osuszanie mieszkania jest konieczne? Tak. I to bez względu na to, jak długo trwała awaria. Jeżeli mieliśmy do czynienia ze stojącą wodą, najprawdopodobniej mogła ona wniknąć w głębsze warstwy ścian oraz posadzki. Należy zatem nie tylko zebrać i wytrzeć wodę, która się nagromadziła. Trzeba również zamówić profesjonalne osuszanie.

Firma zajmująca się osuszaniem mieszkań po zalaniu rozstawi w pomieszczeniach specjalne osuszacze. Są to maszyny, które uruchamia się na kilka do kilkunastu (a w niektórych przypadkach nawet kilkudziesięciu) godzin. W tym czasie urządzenia osuszają nie tylko powierzchnie płaskie, ale przede wszystkim głębsze warstwy posadzki oraz ścian, a także fugi. Po zabiegu osuszania, ekipa przyjeżdża i zabiera maszyny. W czasie osuszania możemy korzystać z pomieszczeń – starajmy się jednak nie wchodzić tam zbyt często.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…