Czy laserowa depilacja boli?

2020-01-04 1:46:06
Nadmierna ilość włosów pojawiająca się na różnych partiach ciała to dla wielu kobiet źródło kompleksów. Na rynku istnieje wiele metod pozbywania się niechcianego owłosienia, jednak nie dają one długotrwałych efektów i systematycznie trzeba je powtarzać. Nawet regularne używanie maszynek do golenia, plastrów wosku i kremów depilujących to działanie tylko doraźne. Po paru dniach zabiegi takie trzeba wykonywać ponownie, ponieważ włosy bardzo szybko odrastają, a kondycja skóry po takich zabiegach pogarsza się. Z tego powodu laserowa depilacja staje się coraz popularniejsza. Seria takich zabiegów pozwala bowiem na zawsze zapomnieć o problemie związanym ze zbędnym owłosieniem i koniecznością regularnego golenia nóg.

 

Czy laserowa depilacja oznacza ból?

Wiele kobiet obawia się, że laserowa depilacja wiąże się z nadmiernym bólem podczas zabiegu. Należy podkreślić, że to, jak zareagujemy na zabieg jest ściśle powiązane ze stężeniem melaniny w naskórku. Energia świetlna jest pochłaniana przez pigment znajdujący się w skórze. Jeśli nasze włoski są grubsze i ciemniejsze a nasza skóra ma bardziej jasny odcień, możemy odczuwać pewne dolegliwości bólowe podczas zabiegu. Nie są one jednak na tyle duże, aby były podstawą do znieczulenia – można porównać je do ukłucia igłą. Dyskomfort możemy odczuwać również w miejscach, w których skóra jest cieńsza, np. okolice twarzy, wąsik.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Skórę przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem laserowej depilacji zrezygnujmy z natłuszczania jej balsamami i ciężkimi kremami. Przed wykonaniem depilacji zazwyczaj stosuje się testy na skórze, aby sprawdzić, jak zareaguje ona na laser. Przed zabiegiem zaleca się zgolenie włosków maszynką. Ważne, aby nie stosować wosku ani depilatora, które wyrwą włosy wraz z cebulkami. Wówczas efekty depilacji laserowej mogą nie być dla nas zadowalające. Zarówno przed, jak i po kuracji należy także zrezygnować z intensywnego opalania skóry.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

W dniu zabiegu osoba wykonująca zabieg zada nam kilka szczegółowych pytań lub poprosi o wypełnienie kwestionariusza, aby poznać obecny stan zdrowotny pacjentki. Pozwala to wykluczyć ewentualne powikłania po zabiegu. Następnie wykonywany jest zabieg właściwy. Za pomocą wiązki laserowej melanina znajdująca się we wnętrzu włosków pochłania światło, powodując całkowite zniszczenie struktury włosów. Zabiegi laserowej depilacji wykonuje się w seriach. Zaleca się, aby odstępy pomiędzy seriami wynosiły kilka tygodni. Optymalnie jest wykonać minimum 6 zabiegów, aby uzyskać zadowalające efekty. Odczucia w trakcie i bezpośrednio po zabiegu bywają różne i uzależnione są również od indywidualnego progu bólu, jaki u każdego jest inny. Różne bywają też reakcje skóry na zabieg. Może być ona delikatnie zaczerwieniona i rozgrzana. Niektórzy odczuwają też pieczenie. Zazwyczaj po kilku godzinach od zabiegu skóra wraca do normy i wszelkie nieprzyjemne objawy ustępują.

Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…