Facebook

Czy kamery działają jak trzeba?

2016-04-08 4:45:14

W tygodniu poprzedzającym święta Wielkiej Nocy w Parku Trzech Kultur w Modlinie Twierdzy miał miejsce akt wandalizmu. Zniszczona została jedna z ławek. Czy kamery zarejestrowały sprawcę?

– Z ławki zniknęły dwie deseczki z oparcia. Wiemy o tym. Zrobiliśmy odpowiednią dokumentację i przekazaliśmy do odpowiedniego wydziału. Obejrzeliśmy już zdjęcia z kamer monitoringu, niestety kamera tego nie objęła, ponieważ po drodze, między kamerą a tą ławką, rosną jeszcze trzy drzewa – mówi w rozmowie z naszą redakcją komendant Straży Miejskiej – Piotr Rogiński.
Jak informuje komendant, w przeciągu kilku dni ławka zostanie naprawiona, ponieważ naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej już zajął się sprawą.
W Parku Trzech Kultur w Modlinie Twierdzy zainstalowanych jest 8 kamer.
– Kamery działają w taki sposób, że jeżeli pojawi się w ich polu widzenia coś, co się rusza, to one to nagrywają, robią zdjęcie i wysyłają na serwer. Kamery działają jak fotopułapka – informuje naczelnik Wydziału Informatyki Urzędu Miejskiego Piotr Kirpsza.
Sprawca zniszczonej ławki nie został jednak uchwycony przez kamerę, ponieważ, jak mówi Kirpsza, znajdował się on poza polem jej widzenia.
Powstaje zatem pytanie, czy kamery w Parku Trzech Kultur działają skutecznie?

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…