Czy 5000 zł wystarczy na nowy sprzęt?

2015-08-11 3:09:27

Szkoły powiatu nowodworskiego otrzymały od Ministerstwa Edukacji Narodowej dotację na doposażenie gabinetów lekarskich. Suma, którą udało się pozyskać placówkom, może jednak nie wystarczyć na zrealizowanie planów dyrektorów szkół

Podczas piątkowej (7 sierpnia) powiatowej komisji finansów przedstawiono środki, jakie udało się pozyskać starostwu na doposażenie gabinetów lekarskich w szkołach. Każda placówka ma inne potrzeby. We wnioskach, które złożyli dyrektorzy szkół do starostwa, kwoty wynosiły od 6 800 zł do 12 300 zł.

– Dyrektorzy składali wnioski o różne kwoty i my z takimi wystąpiliśmy – mówiła podczas komisji finansów Skarbnik Powiatu – Ewa Kałuzińska.

W rezultacie, zgodnie z decyzją Ministerstwa Finansów, szkoły dostały 30 000 zł, po 5 000 zł na każdą placówkę oświatową. Wynika stąd, że z niektórych ważnych rzeczy, które powinny znajdować się w gabinecie lekarskim, dyrektorzy szkół będą musieli zrezygnować.

Wniosek o dotację złożyli dyrektorzy sześciu powiatowych placówek. Warunkiem otrzymania środków było to, by w każdej szkole była pielęgniarka.

W jaki sprzęt zostaną wyposażone szkolne gabinety lekarskie? Na to pytanie Radnego Powiatu – Marcina Ozdarskiego nie potrafiła odpowiedzieć starosta  – Magdalena Biernacka.

– O taką informację trzeba zapytać dyrektorów szkół – odpowiedziała.

Adam Balcerzak

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *