Facebook
CZOSNÓW. Znęcał się nad dziadkiem, kopał funkcjonariuszy, a na koniec chciał dać “łapówkę”

2022-04-05 11:38:21

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie zatrzymali mężczyznę, który znęcał się 91- latkiem. Podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną mundurowych. Na koniec 21- latek obiecał wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Został zatrzymany. Nowodworski sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim skierował dzielnicowego oraz policjantkę z czosnowskiego komisariatu do miejscowości Palmiry, gdzie doszło do awantury domowej. Po dotarciu na miejsce mundurowi zobaczyli przy furtce posesji starszego mężczyznę. 91- latek przekazał funkcjonariuszom, że jego wnuczek jest pijany, demoluje mieszkanie i jest bardzo agresywny.

Mundurowi zauważyli przed domem młodego mężczyznę. Od początku był wobec policjantów agresywny, nie chciał się uspokoić i nie reagował na polecenia mundurowych. W pewnym momencie zaczął też uderzać i kopać funkcjonariuszy, używając wobec nich słów wulgarnych i uznawanych powszechnie za obelżywe. 21- latek został zatrzymany przez czosnowski patrol. W trakcie przejazdu do jednostki policji, złożył policjantom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za “wypuszczenie go”. Mundurowi oczywiście nie przystali na tę propozycję i agresor trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 21- latek w chwili zatrzymania w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.

Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego i wdrożyli procedurę Niebieskie Karty.

Zatrzymany usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji oraz złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za naruszenie przez policjantów przepisów prawa. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowodworska prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 21- latka najsurowszego środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora. Mężczyzna na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *