Facebook
CZOSNÓW. Zlikwidowali nielegalną linię do produkcji papierosów

2020-12-21 3:35:29

Dzięki działaniom funkcjonariuszy z czosnowskiego komisariatu Policji zlikwidowano nielegalną linię służącą do produkcji papierosów, zorganizowaną na terenie jednej z wynajmowanych hal w gminie Czosnów. Zabezpieczono specjalistyczne maszyny służące do produkcji papierosów oraz 6600 kilogramów tytoniu

Nielegalna linia produkcyjna służąca do wyrobu papierosów została zlikwidowana. Znajdowała się w jednej wynajmowanych hal w gminie Czosnów.

Wewnątrz magazynu policjanci zabezpieczyli linię służącą do produkcji wyrobów tytoniowych w postaci maszyn, sztabek filtrowych i opakowań różnego typu. Ponadto znaleźli krajankę organiczną o zapachu tytoniu, znajdującą się w opakowaniach kartonowych na naczepie auta, zaparkowanego w rejonie hali.

W sumie zabezpieczono 6600 kilogramów tytoniu. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dowody do magazynu.

53-latek z powiatu sochaczewskiego usłyszał przedstawione mu przez czosnowskich dochodzeniowców zarzuty nabycia i przewożenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Swoim działaniem mógł narazić Skarb Państwa na straty ponad 3 milionów złotych.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem nowodworskiej prokuratury.

 

st. asp. Joanna Wielocha/ea

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *