Facebook
CZOSNÓW. Sygnalizacja zwiększy bezpieczeństwo

2019-08-29 1:55:17

Przy przejściu dla pieszych w pobliżu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kazuniu Nowym (gm. Czosnów) pojawiła się sygnalizacja świetlna

Już niedługo kierowcy zjeżdżający z mostu im. J. Piłsudskiego na Wiśle, popularnie zwanym “niebieskim” i kierującym się do Leoncina (trasa na Kamion), będą musieli zdjąć nogę z gazu, bowiem tuż za pierwszym łukiem, na wysokości Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kazuniu Nowym, zamontowana została właśnie sygnalizacja świetlna. Sygnalizacja oczywiście nie pojawiła się w tym miejscu przypadkowo.

W gminie Czosnów na wniosek rodziców skierowana została do wójta i rady gminy Czosnów, inicjatywa mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych – mówi dyrektor ZS-P w Kazuniu Nowym, Krystian Buszta.

Jest to kontynuacja prac w gminie mających za zadanie poprawę bezpieczeństwa pieszych. W pierwszej kolejności powstały sygnalizacje świetlne z fotokomórką kontrolującą prędkość kierowców przy czterech szkołach tj. w Sowiej Woli, Małocicach, Łomnie i Cząstkowie Mazowieckim.

Przy szkole w Kazuniu Nowym, ze względu na inną kategorię drogi, bo jest to droga wojewódzka, czas oczekiwania na zdobycie niezbędnych pozwoleń znacznie się wydłużył. Mieszkańcy cieszą się, że będzie bezpieczniej, gdyż w ostatnich latach znacznie wzrosło natężenie ruchu, a kierowcy nie zawsze stosują się do ograniczenia prędkości. Sygnalizacja świetlna jest już praktycznie na ukończeniu. Wykonawca musi wystąpić do elektrowni z prośbą o podłączenie licznika KWh. W kolejnym etapie przez tydzień czasu będzie wyświetlało się pomarańczowe światło. Pozostanie jeszcze odbiór techniczny – mówi K. Buszta.

Sygnalizacje świetlne poprawiają bezpieczeństwo w pobliżu placówek użyteczności publicznej, a zwłaszcza szkół. Gdzie jeszcze przydałaby się takie “światła”?

Osobiście widziałbym taką sygnalizację jeszcze w Leoncinie przy przejściu dla pieszych prowadzącym w kierunku urzędu i szkoły – dodaje K. Buszta.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *