CZOSNÓW. Śmigłowiec spadł do Wisły. Dwie osoby w ciężkim stanie

2020-08-13 3:02:30

Fot. FB Nowodworskie WOPR

W czwartek (13 sierpnia) około godz. 14.00 w miejscowości Sady (gm. Czosnów) spadł do wody helikopter. Do zdarzenia doszło na wysokości mostu im. Obrońców Modlina 1939

Jak podaje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim na miejsce zostały wysłane wszystkie służby. W maszynie w chwili wypadku znajdowały się dwie osoby: kobieta i mężczyzna, który najprawdopodobniej jest instruktorem.

Ze wstępnych informacji wynika, że oboje poszkodowani zostali wyciągnięci z tonącej maszyny i zostaje im udzielana pomoc medyczna. Poszkodowani są w stanie ciężkim Kobieta została przetransportowana helikopterem do szpitala w Warszawie.
Jak udało nam się dowiedzieć od mł. bryg. Karol Kierzkowski z Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej na miejscu znajduje się 10 zastępów Straży Pożarnej(plus dwie łodzie), a także: śmigłowiec Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej z Modlina, Nowodworski WOPR, łódka Komisariatu Policji Rzecznej w Warszawie. W drodze na miejsce katastrofy jedzie prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz przedstawiciel komisji ds. badania wypadków lotniczych, który zdecyduje czy wyciągać wrak śmigłowca z wody.

fot. NowodworskieWOPR

Fot. FB Nowodworskie WOPR

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *