CZOSNÓW. Od czerwca więcej za śmieci

2019-04-30 9:51:45

Od 1 czerwca br. mieszkańcy gminy Czosnów zapłacą większe stawki za odbiór śmieci. Dotychczas było to 10 zł za odpady segregowane i 17 zł za odpady niesegregowane. Teraz będzie to odpowiednio 20 i 40 zł

Od czerwca br. w gminie Czosnów będą obowiązywać nowe stawki za śmieci. Teraz będzie to 20 zł od osoby za śmieci segregowane i 40 zł za śmieci niesegregowane. W związku ze zmianą stawki opłaty za gospodarowanie odpadami właściciele nieruchomości nie są obowiązani do składania nowej deklaracji. Terminy i sposób wnoszenia opłaty nie ulegają zmianie.

Jak można przeczytać w uzasadnieniu, tak duża podwyżka ceny wynika m.in. ze wzrostu cen na rynku odpadów, który nastąpił już w II połowie 2018 roku i był spowodowany wieloma czynnikami, m.in. wzrostem cen odbioru odpadów na instalacjach do przetwarzania odpadów komunalnych, nieprzygotowanym rynkiem odbioru surowców wtórnych, zwiększeniem ilości odpadów, w tym wprowadzeniem odbioru odpadów biodegradowalnych spod posesji, wzrostem cen paliw, energii, podwyżką opłaty środowiskowej oraz nałożeniem przepisami prawa na “firmy śmieciowe” wielu nowych kosztownych obowiązków.

Przykładowo w gminie Leoncin jest to odpowiednio 14 zł i 20 zł, w Zakroczymiu 13,50 zł i 20 zł, w Nowym Dworze Maz. – 13 i 20 zł.

EG

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *