CZOSNÓW. Nauka stanie się łatwiejsza

2020-12-16 12:28:23

W czwartek, 10 grudnia marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, dokonał oficjalnego przekazania sprzętu komputerowego Zespołowi Szkolno- Przedszkolnemu w Kazuniu Nowym

W ramach wsparcia z Unii Europejskiej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kazuniu Nowym trafił nowoczesny sprzęt komputerowy o wartości ponad 110 tys. zł. Urządzenia w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego przekazał marszałek Adam Struzik.

Ze względów bezpieczeństwa w przekazaniu udział wzięli m.in. dyrektor szkoły Krystian Buszta oraz przedstawiciele rady pedagogicznej oraz uczniów ZS-P w Kazuniu Nowym.

Do szkoły trafiły już zestawy komputerowe, laptopy, tablety, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne i pakiet oprogramowań Corinth 3D. W styczniu dostarczone zostaną także projektor multimedialny oraz monitor interaktywny i oprogramowania Office 365. Odbędą się także zdalne szkolenia dla 4 nauczycieli i 10 uczniów.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kazuniu Nowym to jedna z 236 mazowieckich szkół, do których w ramach wsparcia z Unii Europejskiej, przekazujemy tak potrzebny podczas nauki zdalnej sprzęt komputerowy – powiedział marszałek Adam Struzik.

Wsparcie dla szkoły w Kazuniu Nowym możliwe było dzięki realizacji “Mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” realizowanego w ramach X Osi Priorytetowej “Edukacja dla rozwoju regionu” RPO WM na lata 2014–2020. Dzięki temu w ramach projektu 12% uczniów z całej szkoły otrzyma sprzęt do zdalnej pracy. Powstanie pracownia komputerowo – multimedialna. Biblioteka zyska 3 stanowiska komputerowe, a nauczyciele zostaną doposażeni w laptopy najnowszej generacji. Szkoła otrzyma również projektor multimedialny, aktywny monitor, drukarki i urządzenie wielofunkcyjne.

Ewa Gruszka

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *