CZOSNÓW/NASIELSK. 2 zdarzenia z udziałem motocyklistów

2020-04-09 11:53:35

W ostatnim tygodniu, na terenie powiatu nowodworskiego doszło do 2 wypadków z udziałem motocyklistów. Kierujący jednośladami trafili do szpitali. W związku z rozpoczynającym się sezonem apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

We wtorek, 7 kwietnia na DK nr 7 w Cząstkowie Mazowieckim, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący jednośladem, jadąc lewym pasem ruchu zwalniał, aby zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. W tym momencie, jadący za nim osobową Toyotą, 40-latek z powiatu płońskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył poprzedzającego go motocykla marki honda. W wyniku zderzenia ranny został kierujący jednośladem, 44-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna został zabrany karetką pogotowia do jednego z warszawskich szpitali.

W poniedziałek, w Nasielsku na ul. Rynek, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca VW 41- letnia mieszkanka gminy Nasielsk, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w prawidłowo jadący motocykl Parilla, którym kierował 21-latek z Nasielska. Kierujący jednośladem został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze. Rozpoczyna się sezon motocyklowy.

Podczas zderzenia z autem jedyną ochronę motocyklisty stanowi kask. W jednośladach nie ma pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych, które zminimalizują skutki uderzenia, dlatego motocykliści określani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

Zachowajmy rozsądek, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Siedząc za kierownicą maksymalnie skupmy się na jeździe, bądźmy ostrożni i stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. To pozwoli na uniknięcie wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

st. asp. Joanna Wielocha, fot. KPP NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *