Facebook

Czerwiec: Spalarnia, gigantyczne korki i urodziny liceum

2015-12-31 11:41:59

1. Gorące emocje wśród mieszkańców Nowego Dworu Maz. wzbudził plan budowy na terenie Zakładu Energetyki Cieplnej spalarni odpadów. W związku ze sprawą stanowisko stracił Prezes ZEC – Roman Głos, który jeszcze pod koniec maja, podczas obchodów XXV-lecia samorządu, odbierał z rąk burmistrza Kowalskiego odznaczenie za dobrą pracę. Stało się tak, mimo iż zarówno Głos, jak i przedstawiciele inwestora – firmy Ekokogeneracja – przekonywali, że instalacja nie będzie niebezpieczna dla zdrowia mieszkańców Stwierdzili również, że plany jej powstania nie były tajemnicą. Burmistrz Jacek Kowalski zapewnił, że nie pozwoli na powstanie spalarni śmieci.

2. Błędy w dokumentacji i wadliwe przeprowadzenie inwestycji na skutek pośpiechu zarzuciła spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Najwyższa Izba Kontroli, sprawdzająca działania firmy w latach 2010-2014. Rzecznik lotniska – Magdalena Biernacka odpierała zarzuty, twierdząc, że zalecenia NIK są już od dawna wdrożone w spółce, która na wszystkich etapach stosowała przepisy ustawy o zamówieniach publicznych.

3. Szkoła Podstawowa w Modlinie Twierdzy obchodziła 85. rocznicę powstania.

4. Ponad 40 godzin trwało gaszenie pożaru Puszczy Kampinoskiej, który wybuchł w Palmirach (gm. Czosnów) w pobliżu cmentarza. Ogień strawił ponad 7 hektarów ściółki i lasu.

5. Grupa Inter Cars podjęła się sfinansowana budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Płońskiej, Doranta i Koźmińskiego w Zakroczymiu. Zadeklarowano pokrycie całości kosztów projektu i wykonania inwestycji.

6. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Modlińskiej w Nowym Dworze Maz. Przez kilka miesięcy staliśmy w gigantycznych korkach, a czas dojazdu do Nowego Dworu wydłużył się dwukrotnie.

7. 80-te urodziny świętowało Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, powołane do życia w 1935 r. jako Prywatne Koedukacyjne Gimnazjum Koła Rodzin Wojskowych w Modlinie Twierdzy. Jednym z punktów programu były występy zespołów: Evidence, Celebrity i Legendarne Zdready, w których zagrali absolwenci nowodworskiego LO.

8. Podczas uroczystości patriotyczno-religijnych w Wierszach (gm. Czosnów) podsekretarz stanu w MON wręczył 101-letniemu kombatantowi II wojny światowej, Andrzejowi Rakowi, akt mianowania na stopień kapitana i szablę, przyznaną za zasługi bojowe. Wiekowy żołnierz został również odznaczony  Medalem Obrońców Ojczyzny 1939 – 1945. Uroczystości w Wierszach poświęcone były upamiętnieniu walk partyzanckich i utworzeniu podczas powstania warszawskiego tzw. Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej.

9. Otwarto wyremontowany budynek Garnizonowej Przychodni Lekarskiej w Modlinie Twierdzy. Odnowiono pomieszczenia, zamontowano windę i zakupiono nowy, światowej klasy sprzęt. Całość remontu kosztowała 7 milionów złotych. Sfinansowano go ze środków MON oraz GPLek.

10. W finale II edycji Nowodworskiego Festiwalu Rockowego wystąpili w tym roku: Abradab (z „żywym” składem instrumentalnym) oraz Lao Che. Również finaliści konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *