Facebook

Czerwiec: Spalarnia, gigantyczne korki i urodziny liceum

2015-12-31 11:41:59

1. Gorące emocje wśród mieszkańców Nowego Dworu Maz. wzbudził plan budowy na terenie Zakładu Energetyki Cieplnej spalarni odpadów. W związku ze sprawą stanowisko stracił Prezes ZEC – Roman Głos, który jeszcze pod koniec maja, podczas obchodów XXV-lecia samorządu, odbierał z rąk burmistrza Kowalskiego odznaczenie za dobrą pracę. Stało się tak, mimo iż zarówno Głos, jak i przedstawiciele inwestora – firmy Ekokogeneracja – przekonywali, że instalacja nie będzie niebezpieczna dla zdrowia mieszkańców Stwierdzili również, że plany jej powstania nie były tajemnicą. Burmistrz Jacek Kowalski zapewnił, że nie pozwoli na powstanie spalarni śmieci.

2. Błędy w dokumentacji i wadliwe przeprowadzenie inwestycji na skutek pośpiechu zarzuciła spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Najwyższa Izba Kontroli, sprawdzająca działania firmy w latach 2010-2014. Rzecznik lotniska – Magdalena Biernacka odpierała zarzuty, twierdząc, że zalecenia NIK są już od dawna wdrożone w spółce, która na wszystkich etapach stosowała przepisy ustawy o zamówieniach publicznych.

3. Szkoła Podstawowa w Modlinie Twierdzy obchodziła 85. rocznicę powstania.

4. Ponad 40 godzin trwało gaszenie pożaru Puszczy Kampinoskiej, który wybuchł w Palmirach (gm. Czosnów) w pobliżu cmentarza. Ogień strawił ponad 7 hektarów ściółki i lasu.

5. Grupa Inter Cars podjęła się sfinansowana budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Płońskiej, Doranta i Koźmińskiego w Zakroczymiu. Zadeklarowano pokrycie całości kosztów projektu i wykonania inwestycji.

6. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Modlińskiej w Nowym Dworze Maz. Przez kilka miesięcy staliśmy w gigantycznych korkach, a czas dojazdu do Nowego Dworu wydłużył się dwukrotnie.

7. 80-te urodziny świętowało Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, powołane do życia w 1935 r. jako Prywatne Koedukacyjne Gimnazjum Koła Rodzin Wojskowych w Modlinie Twierdzy. Jednym z punktów programu były występy zespołów: Evidence, Celebrity i Legendarne Zdready, w których zagrali absolwenci nowodworskiego LO.

8. Podczas uroczystości patriotyczno-religijnych w Wierszach (gm. Czosnów) podsekretarz stanu w MON wręczył 101-letniemu kombatantowi II wojny światowej, Andrzejowi Rakowi, akt mianowania na stopień kapitana i szablę, przyznaną za zasługi bojowe. Wiekowy żołnierz został również odznaczony  Medalem Obrońców Ojczyzny 1939 – 1945. Uroczystości w Wierszach poświęcone były upamiętnieniu walk partyzanckich i utworzeniu podczas powstania warszawskiego tzw. Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej.

9. Otwarto wyremontowany budynek Garnizonowej Przychodni Lekarskiej w Modlinie Twierdzy. Odnowiono pomieszczenia, zamontowano windę i zakupiono nowy, światowej klasy sprzęt. Całość remontu kosztowała 7 milionów złotych. Sfinansowano go ze środków MON oraz GPLek.

10. W finale II edycji Nowodworskiego Festiwalu Rockowego wystąpili w tym roku: Abradab (z “żywym” składem instrumentalnym) oraz Lao Che. Również finaliści konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…