Facebook

Czego chcą mieszkańcy?

2016-09-22 9:59:07

W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończyło się głosowanie, w którym mieszkańcy zdecydowali, jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku. Jakich inwestycji chcą mieszkańcy?

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

To już druga edycja Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy po raz kolejny mogli składać do Urzędu Miejskiego propozycje inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2017 roku, a potem walczyć o głosy nowodworzan. Głosowanie trwało od 12 do 18 września. Do walki

stanęło 6 małych projektów (do 20 tys. zł.) i 4 duże (do 200 tys. zł.). Walka była bardzo zacięta i trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie mieszkańcy zdecydowali, że w przyszłym roku zostanie zrealizowanych 5 małych projektów i dwa duże. Są to:

Małe projekty:

1. Ławki, drzewka, krzewy – plac przy Sempołowskiej [845 głosów]

Lokalizacja: plac przy ul. Sempołowskiej,

Koszt: 20 000 zł

Opis zadania: Dostawienie ławek oraz posadzenie drzewek i krzewów na placu przy ul. Sempołowskiej za 20 000 zł. Drzewka pozwolą na zacienienie niektórych miejsc, co da schronienie przed słońcem dzieciom i starszym. Ławki pozwolą na wypoczynek.

2. Poznajmy się lepiej – majówka 2017. Piknik rodzinny mieszkańców osiedla nr 1 [697 głosów]

Lokalizacja: Park Wybickiego,

Koszt: 20 000 zł

Opis zadania: Organizacja pikniku rodzinnego integrującego mieszkańców osiedla nr 1 „Centrum Miasta”. W programie imprezy przewiduje się: koncert zespołu muzycznego, potańcówkę,  bezpłatne stoiska gastronomiczne (potrawy z grilla, grochówka, wata cukrowa), stoisko dietetyczne z bezpłatnymi poradami i degustacją produktów dietetycznych, pokaz udzielania pierwszej pomocy, urządzenia zabawowe dla dzieci (m.in. zamek dmuchany i inne), konkursy rodzinne, wyprzedaż drobiazgów za symboliczną złotówkę-mały ryneczek rzeczy używanych, niepotrzebnych, a w dobrym stanie ( zabawki, ubrania, rolki, itp.). Celem organizacji pikniku jest integracja mieszkańców Osiedla, poprzez wspólne, aktywne spędzenie czasu wolnego, w towarzystwie rodziny i znajomych, w atmosferze miłej muzyki i dobrej zabawy. Realizacja projektu przyczyni się do nawiązania nowych znajomości oraz pogłębienia dotychczasowych relacji i więzi międzysąsiedzkich, aby znać się nie tylko z widzenia. Projekt dedykowany mieszkańcom Osiedla Nr 1 – wstęp wolny dla zainteresowanych mieszkańców pozostałych osiedli. Zadanie przewidziane do realizacji w sobotę 13 maja 2017r., bez statusu imprezy masowej.

3. Minirampa [355 głosów]

Lokalizacja: teren NOSiR, ul. Sportowa 66

Koszt: 15 000 zł

Opis zadania: Zakup oraz umieszczenie na terenie NOSiR profesjonalnej minirampy umożliwiającej uprawianie jednej z odmian sportów związanych z deskorolką, rolkami itp. Obiekt przyczyniający się do propagowania aktywnego trybu życia, dający młodzieży alternatywę do spędzania czasu oraz do uprawiania innych sportów.

4. Kącik seniora na Pólku  [292 głosy]

Lokalizacja: na pasie zieleni przy boisku osiedlowym na „Pólku” od strony budynku mieszkalnego przy ul. Lotników 7

Koszt: 16 000 zł

Opis zadania: Zainstalowanie profesjonalnych trzech stołów betonowych wraz z siedziskami do gry w warcaby i piłkarzyki przy boisku osiedlowym na „Pólku”. Realizacja powyższego zadania pozwoli przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu względem osób starszych. Ponadto usytuowanie tych stołów w pobliżu boiska na wpłynie na integrację wielopokoleniową pomiędzy osobami starszymi, a najmłodszym pokoleniem mieszkańców osiedla, wzmocni też więzi lokalnej społeczności.

5. Aktywizacja seniorów poprzez aktywność fizyczną i profilaktykę  [269 głosów]

Lokalizacja: Zespół Szkół w Modlinie Twierdzy

Koszt: 19 500 zł

Opis zadania: Cykliczne (raz w miesiącu), otwarte spotkania z lekarzami różnych specjalizacji z myślą o mieszkańcach w wieku 50+ (geriatra, diabetolog, kardiolog, neurolog, pulmonolog, psycholog i dietetyk) oraz grupowe zajęcia fizyczne z rehabilitantem i trenerem fitness. Projekt realizowany będzie w Zespole Szkół w Modlinie Twierdzy.

Duże projekty:

1. Park Wybickiego – nowa przestrzeń rekreacji (miniboisko, streetworkout, modernizacja siłowni plenerowej)  [1247 głosów]

Lokalizacja: Park Wybickiego

Koszt: 199 850 zł

Opis zadania: Budowa miniboiska do gry w piłkę nożną i koszykówkę, o wymiarach 16,5 m dł. i 10,5m szer., z syntetyczną nawierzchnią, piłkochwytami i ogrodzeniem wraz z ustawieniem 2 ławek. Wykonanie dojścia do boiska z kostki brukowej. Projekt przewiduje  zakup zestawu drążków, drabinek i poręczy do street workout wraz ze żwirową nawierzchnią oraz doposażenie siłowni zewnętrznej w nowe urządzenia: ławka plus prostownik grzbietu na jednym pylonie oraz stepper plus orbitrek lub narciarz na jednym pylonie wraz z utwardzeniem terenu kostką brukową i ustawieniem dwóch ławek. Realizacja zadnia wymaga uzgodnień z konserwatorem zabytków.

2. Sala szermiercza w Twierdzy [1162 głosy]

Lokalizacja: Zespół Szkół w Modlinie Twierdzy (mała sala gimnastyczna)

Koszt: 199 500 zł

Opis zadania: Adaptacja małej sali gimnastycznej na salę szermierczą – wymiana parkietu i drabinek, malowanie ścian, zakup dwóch plansz i czterech aparatów do pomiaru walki. Wymiana parkietu pozwoli na wykorzystywanie sali także do innych zajęć sportowych i kulturalnych.

Czy warto wydać publiczne pieniądze na tego typu rzeczy? Na to pytanie muszą sobie Państwo odpowiedzieć sami.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *