Facebook
Czas na plażing

2016-07-07 11:22:46

Moment wakacji to najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas w roku. Gdzie najlepiej go spędzić?

– Idę na plażę, na plażę, idę na plażę… – śpiewa Wojtek Łuszczykiewicz z zespołu Video.
Od 1 lipca mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego mogą korzystać z dwóch kąpielisk -jedno jest obok miejskiego targowiska (opiekunem jest Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne), drugie przy Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym (ul. Sukienna). Oba kąpieliska są strzeżone przez ratowników w godzinach 10:00–18:00 i działać będą do końca wakacji.
Dzieci i rodzice przy wejściu na każdą z plaż otrzymują na rękę kolorowe opaski, których celem jest pomoc w ochronie przed przegrzaniem i nasłonecznieniem. Im ciemniejszy kolor opaski, tym bardziej wiadomo, że trzeba schować się do cienia.
Dodatkowo nowodworskie plaże wyposażone są w boisko do siatkówki oraz toalety typu toi-toi.

Czy czegoś brakuje?

Mieszkańcy Nowego Dworu są zdania, że na nowodworskich plażach brakuje gastronomii, budek z lodami czy przebieralni.
– Czy nie może tam stać nawet mała budka z zapiekankami i hamburgerami? – pyta pani Mirosława, która jest stałym bywalcem plaży przy nowodworskim WOPR.
Podczas jednych, z odbywających się ostatnio, konsultacji społecznych Jacek Gereluk – sekretarz Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim – poinformował, że jest plan, by obie plaże bardzo unowocześnić. Założeniem miasta jest w ciągu kilku kolejnych lat dowiezienie świeżego piasku, stworzenie gastronomii oraz dogodnego zejścia na plażę dla mieszkańców.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *