Facebook

Czas na plażing

2016-07-07 11:22:46

Moment wakacji to najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas w roku. Gdzie najlepiej go spędzić?

– Idę na plażę, na plażę, idę na plażę… – śpiewa Wojtek Łuszczykiewicz z zespołu Video.
Od 1 lipca mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego mogą korzystać z dwóch kąpielisk -jedno jest obok miejskiego targowiska (opiekunem jest Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne), drugie przy Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym (ul. Sukienna). Oba kąpieliska są strzeżone przez ratowników w godzinach 10:00–18:00 i działać będą do końca wakacji.
Dzieci i rodzice przy wejściu na każdą z plaż otrzymują na rękę kolorowe opaski, których celem jest pomoc w ochronie przed przegrzaniem i nasłonecznieniem. Im ciemniejszy kolor opaski, tym bardziej wiadomo, że trzeba schować się do cienia.
Dodatkowo nowodworskie plaże wyposażone są w boisko do siatkówki oraz toalety typu toi-toi.

Czy czegoś brakuje?

Mieszkańcy Nowego Dworu są zdania, że na nowodworskich plażach brakuje gastronomii, budek z lodami czy przebieralni.
– Czy nie może tam stać nawet mała budka z zapiekankami i hamburgerami? – pyta pani Mirosława, która jest stałym bywalcem plaży przy nowodworskim WOPR.
Podczas jednych, z odbywających się ostatnio, konsultacji społecznych Jacek Gereluk – sekretarz Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim – poinformował, że jest plan, by obie plaże bardzo unowocześnić. Założeniem miasta jest w ciągu kilku kolejnych lat dowiezienie świeżego piasku, stworzenie gastronomii oraz dogodnego zejścia na plażę dla mieszkańców.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *