Facebook

Czarne klosze profili LED, poznaj nową ofertę

2022-02-28 12:24:23
Montaż oświetlenia pod postacią taśmy czy modułu LED to nie tylko bardzo energooszczędne rozwiązanie, ale także estetyczne. Pod warunkiem jednak, że zostaną one umieszczone w dopasowanych profilach systemowych, zamkniętych kloszem.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie obudowy w modnym ostatnio kolorze czarnym. Takie oświetlenie będzie świetnie wyglądało i jednocześnie wciąż będzie zapewniało jasność. Wszystko to dzięki wysokiemu poziomowi przepuszczania światła.

Designerski wygląd

Większość osób, którym podobają się czarne kosze profili LED, decydują się na ich zakup właśnie ze względu na wygląd. To rozwiązanie, które na rynku pojawiło się stosunkowo niedawno, przez co chętnie jest wykorzystywane w nowoczesnych, designerskich wnętrzach. M.in. w kuchniach i salonach, gdzie oświetlenie nie ma dawać jedynie światła, ale powinno pełnić również funkcję dekoracyjną.

Ze względu na swój niezwykle estetyczny wygląd, profile LED z czarnymi kloszami są chętnie wykorzystywane także w przestrzeniach biurowych i placówkach handlowych. Coraz częściej można spotkać je również w klimatycznych wnętrzach hotelowych oraz restauracyjnych.

Wysoki poziom przepuszczania światła

Czarne klosze profili LED sprawiają, że oświetlenie pod postacią diod zamkniętych w profilach aluminiowych wygląda zupełnie inaczej niż standardowe. Oprócz designu bardzo ważne jest jednak to, że dają dużo światła. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane.

Czarne klosze profili LED przy wyłączonym oświetleniu powinny idealnie maskować diody, ale z drugiej strony po jego włączeniu muszą dobrze przepuszczać światło. Żeby było to możliwe należy wybrać taką osłonkę, która będzie wystarczająco transparentna. Najlepsze modele posiadają zdolność do przepuszczania światła nawet na poziomie 70 %. Co więcej, w przypadku kloszy najwyższej jakości, światło jest jednolite i nie zmienia barwy. To bardzo istotne zwłaszcza w przypadku, kiedy pełni funkcję użytkową (tak jak np. oświetlenie podszafkowe w kuchni).

Niebywała prostota montażu

Decydując się na czarne klosze do profili LED, koniecznie trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam wygląd czy stopień przepuszczania światła, ale także sposób montażu. Zwłaszcza, jeśli posiadamy już profile i są one przymocowane do szafek czy innych powierzchni, gdzie dostęp jest dość utrudniony.

Na rynku są dostępne klosze, które wsuwa się w profil albo takie montowane zatrzaskowo. Do tego, że ta druga opcja jest o wiele bardziej wygodna nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Dzięki zatrzaskowej metodzie montażu, klosz bez problemu można założyć nawet wtedy, kiedy profil jest już zamontowany i nie ma do niego dojścia od boku. W takim przypadku wystarczy jedynie odpowiednio go ułożyć i docisnąć tak, żeby się zatrzasnął. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne także wtedy, kiedy oświetlenie montujemy w pomieszczeniu, w którym nie ma zbyt wiele miejsca, a klosz jest długi.

sprawdź pełną ofertę na ELED.pl – Oświetlenie LED

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…