Facebook

Co u siatkarek piszczy?

2017-06-29 6:32:35

Choć siatkarkom NOSiR-u nie udało się spełnić postawionego przed sezonem celu, jakim było utrzymanie w I lidze, to o Biało-Niebieskich wcale nie jest cicho.

One odchodzą z drużyny

Swoją przygodę z nowodworską siatkówką postanowiły zakończyć jak na razie trzy zawodniczki.

Pod koniec maja dotarła do nas wieść, że 24-letnia Barbara Sokolińska, grająca na pozycji atakującej, postanowiła kontynuować swoją sportową karierę w AZS-ie Politechniki Śląskiej Gliwice.

Do zespołu Radomki Radom przeniosły się Aleksandra Przepiórka i Katarzyna Śmieszek. Ola nie ukrywała powodów, dla których wybrała Radomkę.

– Chodziło o trenera – Jacka Skroka. Uważam, że jest to profesjonalny trener, znakomity w swoim fachu i bardzo chciałabym się rozwinąć, a wiem, że pod jego skrzydłami będzie taka możliwość – oświadczyła.

“Nieprofesjonalne zachowanie władz klubu”

Na oficjalnej stronie firmy ArtDenta 7 czerwca pojawiło się oświadczenie o następującej treści:

– Chcemy serdecznie podziękować wszystkim zawodniczkom I-ligowej drużyny piłki siatkowej kobiet NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za wspólny sezon niezapomnianych, sportowych emocji. Bywały lepsze i gorsze chwile. Był śmiech i były łzy, ale przede wszystkim była zacięta walka do samego końca. Sportowo niestety się nie udało, ale wiemy, że decyzja o wspieraniu Was była jedną z najlepszych, jakie mogliśmy podjąć. To był zaszczyt być z Wami w minionym sezonie! Dziękujemy również NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki Kibice za niegasnący doping i żywe potwierdzenie tego, że nadzieja zawsze umiera ostatnia. Niestety ze względu na nieprofesjonalne zachowanie oraz brak zainteresowania współpracą ze strony władz klubu, nie będziemy już sponsorem drużyny w najbliższym sezonie. Nie oznacza to jednak, że przestajemy interesować się nowodworską siatkówką! Byliśmy, jesteśmy i będziemy z Wami: zawodniczkami, trenerami i kibicami. Do zobaczenia!

Wszystko wskazuje jednak na to, że w klubie nie ma zainteresowania na budowę silnej grupy lokalnych sponsorów, którzy chcieliby wspierać nowodworską siatkówkę. Pod tym oświadczeniem wywiązała się z resztą ciekawa dyskusja, gdzie padało wiele zarzutów wobec zarządu NOSiR oraz władz miasta.

Pojawia się coraz więcej pytań pozostających bez odpowiedzi. Sprawę będziemy nadal śledzić. Szkoda tylko, że wokół zespołu zaczyna powstawać “gęsta” atmosfera, bo może się to przełożyć na jego wyniki oraz na to, które zawodniczki zostaną, a które odejdą.

Sztab i siatkarki na turniejach

Zarówno szkoleniowcy, jak i zawodniczki NOSiR-u na początku czerwca wzięły udział w Mistrzostwach Mazowsza w siatkówce plażowej. W kategorii kobiet wystartowały Aleksandra i Dominika Balcerowicz, które zajęły II miejsce. Natomiast Joanna Karasiewicz zagrała w parze z Małgorzatą Kaczorowską, byłą siatkarką nowodworskiej ekipy. Panie zajęły miejsce trzecie.

Bartosz Kujawski i Cezary Tulin również wzięli udział w tym turnieju, grając przeciwko sobie. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się para Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski.

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…