“Co łaska” poszła w górę

2016-09-16 3:22:34

Cenniki w kościele są coraz częstszym zjawiskiem. Kilka dni temu zgłosiła się do naszej redakcji starsza osoba, która zauważyła ścisłość cennika w nowodworskim kościele.

ADAM BALCERZAK, a.balcerzak@nowodworski.info

– Poszłam do kościoła Michała Archanioła (w Nowym Dworze Maz. – przyp. red.) . Chciałam zamówić mszę za bliską zmarłą osobę. Zawsze kosztowało to 40 zł. Na tyle byłam przygotowana. Siostra zakonna, która przyjmowała ode mnie intencję powiedziała, że zamówienie mszy świętej zdrożało o 10 zł. – relacjonuje kobieta. – To kradzież w biały dzień – dodaje.
Rzeczywiście w ostatnim czasie wychodzą na jaw absurdalne rzeczy związane z cennikiem w kościele. Papież Franciszek wielokrotnie nawoływał o to, żeby księża zrezygnowali z tzw. “cennika”. Niestety, jak widać na załączonym obrazku, apele głowy kościoła zaowocowały odwrotnym skutkiem.
Dlaczego “co łaska” poszła w górę? Tego nie wiemy, ponieważ liczne telefony do kancelarii parafialnej były bezowocne.  Mniemać możemy tylko, że księża mają coraz większe potrzeby.

AB

Podobne artykuły

Comments

comments

2 komentarze

  1. Adam odpowiedz

    Gdzie religii początek tam rozumu koniec.

  2. Katoliczka odpowiedz

    Istnieją jeszcze msze wieczyste. Można je zamówić np. u Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, na Jasnej Górze. Odprawiane są każdego dnia dopóki zakon będzie istniał. W Kalwarii są co łaska od 1 złotówki. Ksiądz Kłopotek zapytany w czasie kolędy dyplomatycznie wykręcił się od udzielenia odpowiedzi gdzie takie msze można zamówić, odpowiadając że on to nie wie, trzeba udać się do kancelarii. Niestety bo gdy szersze grono parafian będzie uświadomione o mszach wieczystych za które płaci się tylko raz a odprawiane są codziennie to parafia straci sponsorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *