Facebook
Ciecierski roztrownił ponad 50 tysięcy złotych!

2018-04-22 4:46:38
Według Artura Ciecierskiego, burmistrza Zakroczymia, w 2015 roku, a więc w momencie kiedy przejmował on stanowisko burmistrza, gmina była na skraju bankructwa. Stąd został wprowadzony tzw. “program naprawczy”, który po roku się skończył. Rok oszczędności, doprowadził do szaleństw w 2017 roku. Burmistrz przeznaczył na nagrody dla urzędników ponad 50 tysięcy złotych!

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Z otrzymanej z Urzędu Miejskiego w Zakroczymiu odpowiedzi na zadane pytania, dotyczące nagród dla urzędników wynika, że burmistrz był w 2017 roku bardzo hojny. Okazuje się, że Ciecierski przyznał pracownikom premie o łącznej wartości 54 498,62 zł NETTO. W 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Zakroczymiu zatrudnionych było, łącznie z burmistrzem, 41 osób. 37 osób otrzymało premie o łącznej wartości 38 598, 62 zł NETTO.

Największe prezenty finansowe otrzymali jednak pupilkowie burmistrza, a więc skarbnik – Małgorzata Kobrzyńska (4000 zł netto), naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju – Grażyna Woźnicka (4000 zł netto), naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich – Klaudia Tomczyk (3950 zł netto) oraz sekretarz gminy – Agata Januszewska (3950 zł netto).

Co ciekawe, Agata Januszewska jest sekretarzem Urzędu Miejskiego w Zakroczymiu właśnie od 2017 roku i jak widać dość szybko zasłużyła sobie na tak dużą premię.

Małgorzata Kobrzyńska natomiast, w dalszym ciągu jest pracownikiem Urzędu Miejskiego w Legionowie. Przebywa tam bowiem na urlopie bezpłatnym, a pracuje w Urzędzie Miejskim w Zakroczymiu. Dlaczego więc burmistrz zdecydował się zatrudnić Panią Kobrzyńską, wiedząc, że pracuje w jeszcze innym urzędzie? Na to pytanie Ciecierski odpowiedział dość wymijająco:

– W momencie, gdy zaproponowałem pani Małgorzacie Kobrzyńskiej stanowisko skarbnika gminy Zakroczym wiedziałem, że jest zatrudniona w Urzędzie Miasta w Legionowie. Przyjęła moją propozycję i została na wniosek burmistrza jednogłośnie powołana na stanowisko skarbnika przez Radę Gminy Zakroczym uchwałą  z dnia 30 stycznia 2015 r. Stosunek pracy pani Małgorzaty Kobrzyńskiej z Urzędem Gminy w Zakroczymiu został nawiązany na czas nieokreślony. Kwestie łączących panią Małgorzatę Kobrzyńską stosunków pracy z innymi pracodawcami pozostają bez związku z jej zatrudnieniem w Urzędzie Miejskim w Zakroczymiu, gdyż nie mają żadnego wpływu na wykonywaną przez skarbnika pracę na rzecz gminy Zakroczym – mówi w rozmowie z naszą redakcją Ciecierski.

W Legionowie mówi się jednak coś innego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezydent Legionowa – Roman Smogorzewski – obiecał Arturowi Ciecierskiemu posadę dyrektora Areny Legionowo w momencie, kiedy ten nie wygra zbliżających się wyborów. Tej informacji nie potwierdzają jednak obaj Panowie. Domyślać się więc można, że jeżeli czarny scenariusz by się ziścił, Kobrzyńska wróci do pracy do Referatu Budżetowego Urzędu Miejskiego w Legionowie, natomiast Ciecierski obejmie dyrektorskie stanowisko. Oczywiście istotne tutaj jest również to, czy Smogorzewski zostanie prezydentem Legionowa na kolejną kadencję.

Zapytałem byłego burmistrza Zakroczymia – Henryka Ruszczyka, jaka za jego kadencji była procedura przyznawania nagród pracownikom urzędy.

– Za moich czasów, pracownicy Urzędu Gminy otrzymywali, najczęściej przed świętami, wypłaty z funduszu socjalnego, które wynosiły kilkaset złotych. Nie przekraczały one nawet 1000 złotych. Zastanawiam się nad prawdomównością Pana Cierskiego, który ciągle mówi o oszczędnościach. Czy wobec tego wysokość nagród świadczy o oszczędnościach, czy rozrzutności obecnego burmistrza? – mówi Henryk Ruszczyk.

Co ważne, za czasów Henryka Ruszczyka w Urzędzie Gminy zatrudnionych było niespełna 25 osób.

Zapytaliśmy Urząd Miejski w Zakroczymiu również o wysokość nagród przyznanych pracownikom ZGK, GOPS oraz szkół. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na to pytanie. Może się więc okazać, że na nagrody w 2017 roku przeznaczono nawet około 100 000 złotych!

AB

 

Comments

comments

3 komentarze

  1. ki odpowiedz

    Ciekawe jakie podwyżki dostali urzędnicy z urzędu w Nowym Dworze Mazowieckim

  2. Bob odpowiedz

    Wreszcie normalny burmistrz, który zajmuje się miastem. Wiadomo, komu to przeszkadza, kiedy zbliżają się wybory

  3. Czek odpowiedz

    Czy to już kampania wyborcza, a portal nowodworski.info opowiedział się po jednej stronie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *