Facebook

Ciecierski: “Przeprosiłem sam siebie…”

2016-03-03 1:27:52

Temat mieszkań komunalnych w gminie Zakroczym od dłuższego czasu wzbudza bardzo duże kontrowersje. W Zakroczymiu jest jednak kilka lokali, które już niebawem znajdą swoich lokatorów.

Jedno z wolnych mieszkań znajduje się przy ulicy Koźmińskiego 10. Burmistrz stwierdził, że długo zastanawiał się nad tym, czy nie ogłosić przetargu na to mieszkanie, ponieważ pojawiło zainteresowanie lokalem.

– Przeprosiłem sam siebie za to, że się zapomniałem. Po analizie podjąłem decyzję, że mieszkanie zostanie przyznane. Gmina nie będzie go sprzedawać. Środki, które mogłyby zasilić z tego tytułu budżet, nie będą znaczące, a jakiejś rodzinie odmieni się życie  – powiedział burmistrz Artur Ciecierski na ostatniej sesji Rady Gminy Zakroczym.

W zeszłym tygodniu została powołana trzyosobowa komisja, która ma przyznać omawiany lokal jednej z zakroczymskich rodzin.

– Zakładam, że zawsze ktoś będzie niezadowolony, ale zdaję sobie sprawę z tego, że jako burmistrz muszę brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Dlatego też informuję, że przetargu na to mieszkanie nie będzie. Mieszkanie zostanie przydzielone ludziom, którzy na nie zasługują – kontynuował Ciecierski.

Gmina posiada do rozgospodarowania dwa mieszkania komunalne. Jak twierdzi burmistrz, drugie musi jeszcze zaczekać, nim trafi do nowego właściciela.

– Musimy poczekać, gdyż w wyniku zaniedbań pracowników urzędu sprzed lat, gmina nie odwołała się od wyroku sądu w sprawie eksmisji pewnej rodziny. Prawdopodobnie, zgodnie z przepisami prawa, trzeba będzie zapewnić tej rodzinie lokal socjalny – podkreślił burmistrz.

Ciecierski zauważył również, że w gminie są mieszkania, które nie posiadają swoich lokatorów.

– Jest kilka mieszkań, które od kilku, albo nawet kilkunastu lat, nie są zamieszkiwane. Mieszkanie komunalne przyznaje się po to, aby w nim mieszkać. Gmina rozpoczyna procedurę wymeldowania mieszkańców i odbiera te lokale po to, aby przyznać je innym rodzinom, które nie mają gdzie mieszkać i potrzebują pomocy – podsumował włodarz.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…