Facebook
Chowali się pod kołdrą i w szafie; policja znalazła przy nich 100 gramów marihuany

2022-11-16 2:26:54

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czosnowie, na prywatnej posesji w gminie Leoncin, ujawnili ponad 100 gramów marihuany. Zatrzymali też przebywające tam osoby. Dwie osoby zostały poddane dozorowi policyjnemu.

Policjanci z czosnowskiego komisariatu udali się do gminy Leoncin. Posiadali informacje, że na jednej z posesji młody mężczyzna ukrywa narkotyki. Po wejściu na podwórko mundurowi zapukali do drzwi domu jednorodzinnego. Po chwili wyszedł do nich mężczyzna, który bardzo szybko zamknął za sobą drzwi, aby mundurowi nie mogli wejść do środka. 29- latek w trakcie spotkania z dzielnicowymi był bardzo nerwowy i trzęsły mu się ręce. W pewnym momencie, funkcjonariusze poczuli charakterystyczny zapach marihuany.
W związku z tym weszli z mężczyzną do zajmowanego przez niego pokoju. Mieszkaniec gminy Leoncin początkowo próbował wmówić mundurowym, że jest sam. Ci jednak zauważyli, że leżąca na łóżku kołdra cały czas się porusza. Policjanci odkryli, że schował się pod nią 18- latek. Nie był to jednak koniec historii. W pewnym momencie otworzyła się stojąca w rogu szafa, z której wypadł kolejny mężczyzna. Żeby tego było mało, funkcjonariusze ujawnili, że pod drugą, leżącą na łóżku kołdrą, schował się jeszcze 14- nastolatek.
Policjanci rozpoczęli przeszukanie. Kiedy chcieli sprawdzić pomieszczenie gospodarcze, 29- latek znów stał się bardzo niespokojny i tłumaczył, że nie można dostać się do wnętrza, ponieważ zgubił klucz od budynku. Policjanci nie uwierzyli w jego słowa. Mężczyzna w końcu przyznał się, że klucz posiada i otworzył nim drzwi. Tam czosnowscy dzielnicowi ujawnili ukryty w siatce wędkarskiej oraz słoiku susz roślinny.
Śledczy z czosnowskiego komisariatu oraz technik kryminalistyki wykonali na miejscu oględziny i zabezpieczyli substancje. Badanie narkotesterem wykazało, że to ponad 100 gramów marihuany.
Na miejscu zatrzymano mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego 29- latek i 18- latek usłyszeli zarzuty. Prokurator z nowodworskiej prokuratury, zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Każdemu z nich grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zgodnie z art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto wbrew przepisom ustawy, posiada znaczną ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Nadzór nad tym śledztwem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *