Chodzą po domach i kradną?

2016-02-24 10:34:43

Wśród mieszkańców Modlina Twierdzy krąży informacja, że po osiedlu grasują oszuści. Ich ofiarami może paść każdy, szczególnie samotni i starsi ludzie.

Złodzieje (prawdopodobnie dwójka) pukają do upatrzonego wcześniej mieszkania ofiary, podając się za kogoś z rodziny sąsiadki, której aktualnie nie ma w domu. Proszą, aby wpuścić ich do domu w celu napisania listu dla swojej rzekomej cioci. Gdy uda im się wejść do środka, jedna osoba zagaduje właściciela mieszkania, a w tym samym czasie drugi złodziej je okrada.  Oszuści jeżdżą czerwonym samochodem nieznanej marki.

Taką informacją podzieliła się jedna z mieszkanek Modlina Twierdzy. Na portalu społecznościowym umieściła post informujący o oszustach.

– Słyszałam że kogoś okradziono w ten sposób, ale nie mogę nic osobiście dokładnie potwierdzić. Uznałam, że mimo wszystko warto uprzedzić mieszkańców Twierdzy, że takie sytuacje się zdarzają i by mieli świadomość, że takie coś może się przydarzyć też im – podkreśla autorka postu.

Zapytany o sprawę młodszy aspirant Szymon Koźniewski poinformował, że oficjalne zgłoszenie o kradzieży nie wpłynęło na policję. Jednocześnie informuje, że do funkcjonariuszy również dotarły takie niepotwierdzone pogłoski i będą monitorować tę sprawę.

Jeżeli ktoś będzie świadkiem lub sam doświadczy próby oszukania czy włamania, proszony jest o niezwłoczny kontakt z policją. Uczulamy również, aby nie wpuszczać nieznanych nam osób do domu.

KR

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *