Facebook

Chcesz mieć najlepsze konto – stwórz własny ranking kont

2017-08-10 9:06:57

Stoisz przed wyborem konta bankowego i denerwujesz się, że nie wiesz, które wybrać? Oczywiście zawsze możesz„rzucić monetą” i zdecydować się na pierwszy lepszy bank. Zaoszczędzisz wówczas nieco czasu. Pamiętaj tylko, że za tę oszczędność w przyszłości może przyjść Ci zapłacić. Bo oferty banków różnią się między sobą, a to, co słyszysz w reklamie, często mija się z faktami. Jeśli wybierasz konto, rób to z głową.

Najlepsze konto bankowe – sprecyzuj swoje potrzeby

Dokładnie. Spójrz na siebie z perspektywy klienta. To nie bank wyświadcza Ci „przysługę” więc nie bierz wszystkiego z „pocałowaniem ręki”. Jesteś klientem i to Twoje potrzeby są najważniejsze. Określ je bardzo precyzyjnie. Być może kluczowe dla Ciebie jest prowadzenie konta za darmo. A może zależy Ci, aby rachunek prowadzić mobilnie lub by mieć darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, bo jesteś osobą, która dużo podróżuje. Jedno jest pewne, to Twoje potrzeby powinny znaleźć się na pierwszym miejscu i dokładnie określić jakie powinno być najlepsze konto bankowe dla Ciebie.

Poznaj warunki umowy

Tak, ja wiem, taka umowa to kilka stron zadrukowanych drobną czcionką. Z reguły nikt jej nie czyta, bo tu przecież chodzi o „zwykły rachunek bankowy”. Tymczasem to właśnie umowa jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji na temat oferty banku. W reklamie możesz usłyszeć o darmowym koncie, czy premii za jego założenie. Ale to umowa powie Ci, czy przypadkiem skorzystanie z tych opcji nie jest związane z koniecznością spełnienia przez Ciebie pewnych warunków. A jeśli przeraża Cię czytanie i analizowanie umów wszystkich banków, skorzystaj z rankingu kont bankowych np. www.tanie-konto.pl .

Ten ranking banków to porównanie warunków oferowanych przez poszczególne banki. Wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu (opłaty, prowizje, opinie klientów) i czytelnie przedstawione – to prawdziwa wygoda.

Sprawdź gwarancję na wypadek upadłości banku

Zastanawiałeś się kiedyś, co stałoby się ze zgromadzonymi przez Ciebie środkami, gdyby bank ogłosił upadłość? Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zostaną one Ci odebrane, wybierz bank, który gwarantuje Ci, na wypadek upadłości, ich zwrot. Taką gwarancję daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli dany bank do niego nie należy, współpraca z nim jest ryzykowna.

Sprawdź liczbę placówek i bankomatów

Czasy, gdy wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju był darmowe, wydają się odchodzić w niepamięć (chociaż zdarzają się wyjątki np. idea bank czy nest bank). Darmowe są dzisiaj wypłaty z bankomatów należących do sieci banku, w którym mamy podpisaną umowę, ewentualnie z bankomatów niezależnych, z którymi bank współpracuje. Warto więc wiedzieć, czy w sytuacji, gdy będzie potrzebna nam gotówka, szybko i bez ponoszenia kosztów ją pobierzemy.

Zapoznaj się z korzyściami wynikającymi z prowadzenia konta

Najlepsze konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem do rachunku ROR, zwrot kilku procent wydatków, czy ubezpieczenie do konta to propozycje niektórych banków. Jeśli masz już na oku więcej, niż jeden bank, który spełnia Twoje potrzeby, zwróć uwagę na dodatkowe korzyści. Może okazać się, że otrzymasz nawet więcej, niż oczekiwałeś.

Konto ma Ci służyć, a nie być dla Ciebie generatorem dodatkowych kosztów. Wybierz je więc z głową i korzystaj z funkcji, które ułatwią Ci życie.

materiał zewnętrzny

Comments

comments

6 komentarzy

 1. beno odpowiedz

  Moje konto pozwala mi na szybkie przelewy, bo to przecież bardzo ważne w tych czasach. Obecnie gotówka musi szybko przepływać, to jedyny sposób na to by szybko dostarczać pieniądze na miejsce.

 2. benisz odpowiedz

  Wśród banków oferujących tego typu konto na pewno możemy wyróżnić bank pko bp. Oferuje on bowiem bardzo popularne koto inteligo. Konto to podobnie jak inne konta tego typu oferuje nam pełen dostęp przez 24 godziny na dobę przez Internet, lub telefon komórkowy.

 3. Matta odpowiedz

  Dodatkowo najlepsze konta bankowe przygotowane pod konkretnych klientów posiadają takie dodatki jak darmowe przelewy do wszystkich banków, darmowe przelewy zlecane przez Internet czy bezpłatne prowadzenie konta.

 4. Matta odpowiedz

  Dużo zależy od tego ile mamy lat, dla studentów banki maja tansze konta

 5. Dorotha odpowiedz

  Ja zawsze patrzę na:
  1. opłatę za prowadzenie konta
  2. opłatę za korzystanie z karty
  3. opłatę za wypłaty z bankomatów
  4. opłatę za przelewy.
  To według mnie najważniejsze. Najlepsze są konta które to wszystko mają za 0 zł. Znalazłam na razie tylko jedno takie – Orange Finanse. I nie ma tam warunków żeby mieć bezpłatne konto

 6. Matta odpowiedz

  Najważniejsze są opłaty przy wyborze każdego konta bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…