Centrum patriotyzmu w Twierdzy

2016-05-19 12:06:19

Nowy sprzęt, kino plenerowe w parku, czy wycieczki pojazdami wojskowymi po okolicy – to tylko niektóre z ambitnych planów Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Prezes instytucji chce uczynić z niej centrum modlińskiego patriotyzmu.

Ambitnymi planami dotyczącymi muzeum Robert Kanigowski podzielił się z mieszkańcami Modlina Twierdzy, obecnymi 10 maja na zebraniu Zarządu Osiedla nr 6. Rozpoczął od pomysłu wprowadzenia wspólnego biletu do różnych zabytkowych obiektów Twierdzy Modlin. Jak stwierdził – rozpoczęły się już rozmowy w tej sprawie pomiędzy stowarzyszeniem, zarządzającym muzeum, firmą Konkret oraz Fundacją Park Militarny Twierdzy Modlin. W założeniu turysta, który będzie przyjeżdżał do Twierdzy, miałby otrzymywać jeden bilet oraz materiały informacyjne na temat wszystkich obiektów, które mógłby zwiedzić.
– Musimy i chcemy współpracować między sobą, aby turysta poszedł z jednego miejsca w Twierdzy dalej, a potem jeszcze gdzieś dalej, aby mógł spędzić tutaj cały dzień – stwierdził Kanigowski. – Dziś wielokrotnie jest tak, że turysta staje  między blokami i pyta, gdzie jest ta Twierdza. My chcemy, aby wiedział, co może tu zobaczyć i jakie atrakcje na niego czekają. Jeżeli to chwyci, to kolega przekaże koledze, koleżanka koleżance itd., a to najlepsza reklama – dodał prezes.
Władze instytucji planują m.in. cykliczne projekcje filmowe w pobliskich Parku Trzech Kultur. Ponadto, chcą uczynić z Dni Otwartych Muzeum imprezę cykliczną i wykorzystywać każdą okazję, by wychodzić z historią na zewnątrz, organizując np. wycieczki pojazdami wojskowymi. Co planują dla najmłodszych na 1 czerwca? Przekonamy się niebawem.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

1 komentarz

  1. kl odpowiedz

    Ciekawe skąd tacy ludzie się biorą. Reformator tylko jeszcze nie wiadomo czego.
    Zmiany które miały nastąpić są ale tylko na łamach tej gazety .
    Wszystko jest po staremu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *