Facebook

Cała Polska czyta Prusa

2015-09-11 10:57:37

5 września odbyła się 4. edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, podczas której czytano „Lalkę” Bolesława Prusa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła para prezydencka, a w naszym mieście burmistrz – Jacek Kowalski

Już po raz czwarty Miejska i Powiatowa Biblioteka w Nowym Dworze Mazowieckim wzięła udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Ogólnopolską akcję zainicjował 4 lata temu prezydent Bronisław Komorowski. W tym roku, w naszym mieście wśród czytających znaleźli się między innymi przedstawiciele mediów, straży miejskiej oraz czytelnicy. Każdy z zaproszonych gości na swój sposób starał się zinterpretować słowa powieści Bolesława Prusa.

Tradycją stało się, że rok rocznie w czytaniu biorą udział nowodworscy poeci, zrzeszeni w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Są to Mirosława Białkowska oraz Tomasz Witkowski. Po przeczytaniu wyznaczonego tekstu lokalni artyści, zaprezentowali kilka własnych utworów. Wiersze Pani Mirosławy i Pana Tomasza spotkały się z dużą aprobatą zgromadzonej w budynku miejskiej biblioteki publiczności.

Przed biblioteką, w specjalnie ustawionym namiocie na najmłodszych czytelników czekały gry, zabawy oraz zajęcia plastyczne prowadzone przez bibliotekarki.

Akcja każdego roku cieszy się dużą popularnością nowodworskiej publiczności. W tym roku frekwencja nie zawiodła. Dyrektor biblioteki Ewa Borkowska podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła na kolejna akcję „Narodowego Czytania” – za rok.

Adam Balcerzak

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *