Burmistrz zapewnia – będą podwyżki

2016-06-09 4:00:59

Burmistrz oraz radni gminy Zakroczym wielokrotnie podkreślają, że oświata to ich oczko w głowie. Udowadniają to przy każdej okazji. Na sesji Rady Gminy, która odbyła się 31 maja, podjęto decyzję o podwyższeniu dodatku funkcyjnego dla wychowawców.

Praca nauczyciela, a szczególnie wychowawcy klasy, nie należy do najprostszych. Żeby wykonywać taki zawód trzeba mieć naprawdę bardzo dużo cierpliwości. Nauczycielem jest się z wykształcenia, ale również z powołania. Artur Ciecierski doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ zanim został burmistrzem, uczył wychowania fizycznego w pobliskich szkołach. Był także wychowawcą.
Ciecierski twierdzi, że oświata to jego oczko w głowie i powinna się rozwijać. Doceniona musi być także kadra pedagogiczna. W związku z tym włodarz i radni podjęli decyzję o podwyższeniu od 1 września 2016 r. dodatku funkcyjnego za wychowawstwo o 33%.
Przed podwyżką nauczyciel wychowawca otrzymywał dodatek funkcyjny w wysokości 90 zł, po podjętej przez Radę Gminy uchwale stawka ta wzrosła do 120 zł.
– Dodatek funkcyjny za wychowawstwo od wielu lat był na poziomie 90 zł. Już rok temu ta kwota budziła moje emocje, ale wówczas nie mogliśmy tego zmienić z uwagi na sytuację finansową. Teraz zaproponowałem kwotę 120 zł, co spotkało się z zadowoleniem związków zawodowych, a także radnych gminy – mówi burmistrz.
Podkreśla również, że zależy mu na wysokim poziomie kształcenia w zakroczymskich szkołach, co wiąże się z podwyższeniem dodatku motywacyjnego dla nauczycieli w przyszłym roku budżetowym.
– Będę podejmował konsekwentne działania, aby we współpracy z dyrektorami szkół podnosić jakość kształcenia. W tej chwili jest to globalny problem w oświacie. Kluczem do tego ma być odpowiednia motywacja nauczycieli. Myślę, że z nowym rokiem budżetowym zostanie zwiększony fundusz na dodatki motywacyjne. Nauczyciele powinni także systematycznie dokształcać się i doskonalić. Już teraz, pomimo że ustawa okołobudżetowa pozwala na wyodrębnienie 0,5%, my wyodrębniamy zgodnie z Kartą Nauczyciela 1% na doskonalenie zawodowe nauczycieli – zapewnia burmistrz Ciecierski.
Czy szykuje się finansowa rewolucja w zakroczymskich placówkach oświatowych?

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *