Nielegalna agitacja wyborcza?

2018-10-17 2:47:07

Dzisiaj – 17 października – w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, jeden z mieszkańców Zakroczymia, złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez obecnego burmistrza Artura Ciecierskiego. 

21 sierpnia br., Artur Ciecierski – burmistrz Zakroczymia – dopuścił się prowadzenia agitacji wyborczej na terenie placówki oświatowej tj. Szkoła Podstawowa w Zakroczymiu wobec uczniów, czego zabrania art. 494 § 2 kodeksu wyborczego, który jasno mówi, że na terenie placówek oświatowych nie można prowadzić agitacji wyborczej wobec uczniów.

Spotkanie, które zorganizował burmistrz Zakroczymia nosiło tytuł “Spotkanie z młodzieżą”, a więc wzięli w nim udział uczniowie zakroczymskiej szkoły oraz ich rodzice. Podczas spotkania burmistrz miał mówić, że jest odpowiednim kandydatem na urząd burmistrza Zakroczymia i to na niego oraz na radnych z jego komitetu należy głosować w zbliżających się wyborach samorządowych.

Jak czytamy w uzasadnieniu do zawiadomienia, “(…) okoliczność udziału uczniów, potwierdza załączone do przedmiotowej publikacji zdjęcie (fot. strona internetowa Gazety Nowodworskiej – dostęp w dniu 16 października 2018 r.), na którym widoczne są osoby w wieku poniżej lat 18. Oznacza to, iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, iż są uczniami”.

Jeżeli sąd uzna argumenty mieszkańca, burmistrzowi może grozić kara grzywny.

Comments

comments

1 komentarz

  1. Nowodworzanka odpowiedz

    Kto jest autorem tekstu? Czemu artykuły nie są podpisywane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *