Facebook

Nielegalna agitacja wyborcza?

2018-10-17 2:47:07

Dzisiaj – 17 października – w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, jeden z mieszkańców Zakroczymia, złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez obecnego burmistrza Artura Ciecierskiego. 

21 sierpnia br., Artur Ciecierski – burmistrz Zakroczymia – dopuścił się prowadzenia agitacji wyborczej na terenie placówki oświatowej tj. Szkoła Podstawowa w Zakroczymiu wobec uczniów, czego zabrania art. 494 § 2 kodeksu wyborczego, który jasno mówi, że na terenie placówek oświatowych nie można prowadzić agitacji wyborczej wobec uczniów.

Spotkanie, które zorganizował burmistrz Zakroczymia nosiło tytuł „Spotkanie z młodzieżą”, a więc wzięli w nim udział uczniowie zakroczymskiej szkoły oraz ich rodzice. Podczas spotkania burmistrz miał mówić, że jest odpowiednim kandydatem na urząd burmistrza Zakroczymia i to na niego oraz na radnych z jego komitetu należy głosować w zbliżających się wyborach samorządowych.

Jak czytamy w uzasadnieniu do zawiadomienia, „(…) okoliczność udziału uczniów, potwierdza załączone do przedmiotowej publikacji zdjęcie (fot. strona internetowa Gazety Nowodworskiej – dostęp w dniu 16 października 2018 r.), na którym widoczne są osoby w wieku poniżej lat 18. Oznacza to, iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, iż są uczniami”.

Jeżeli sąd uzna argumenty mieszkańca, burmistrzowi może grozić kara grzywny.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *