Facebook

Burmistrz odkręcił kurek

2016-04-15 11:17:45

Gmina Zakroczym dostała dofinansowanie z budżetu państwa na remont Stacji Uzdatniania Wody w Henrysinie. Oznacza to, że już niedługo problem związany z brakiem wody zniknie.

Pierwsze ważne spotkanie dotyczące wody w Zakroczymiu miało miejsce 6 października ubiegłego roku. Na zaproszenie burmistrza gminy Artura Ciecierskiego wzięli w nim udział między innymi: Jan Grabiec – wtedy jeszcze podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, aktualnie poseł na sejm VIII kadencji, Krzysztof Dąbrowski – dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego przy wojewodzie mazowieckim, Marta Różak – kierownik oddziału usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz radni i sołtysi sołectw znajdujących się na terenie gminy Zakroczym. W czasie tego spotkania burmistrz Ciecierski bardzo mocno podkreślał, że jeżeli stacja nie zostanie zmodernizowana, lada moment Zakroczym może mieć klęskę żywiołową w postaci całkowitego braku wody. W ostatnich miesiącach w Zakroczymiu zdarzało się nawet tak, że trzeba było wyłączać dystrybucję wody dla mieszkańców, by móc napełnić zbiorniki wodą uzdatnioną.
Kolejnym krokiem burmistrza było spotkanie z nowym wojewodą mazowieckim – Zdzisławem Sipierą i długie rozmowy na temat wody w Zakroczymiu.
Dzisiaj można już mówić o sukcesie Zakroczymia. Po pół roku rozmów i walki o to, żeby zmodernizować SUW Henrysin przyniosło oczekiwane przez mieszkańców efekty. Gmina Zakroczym otrzymała na remont dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 2 600 000 zł, czyli 80% wartości całej inwestycji. Pieniądze zostały przyznane w ramach podziału środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Gmina Zakroczym musi dołożyć z środków własnych 20% wartości całej inwestycji.
– W połowie ubiegłego roku powiedziałem na sesji mieszkańcom, że zrobię, co w mojej mocy, aby wykonać remont tej stacji, gdyż rozumiem skalę problemu. Różne rzeczy mogą poczekać. Wodę mieszkańcy muszą mieć. Ogromnie się cieszę, że wojewoda mazowiecki i kierownictwo MSWiA również dostrzegło powagę naszego problemu. Niezwłocznie uruchamiamy odpowiednie procedury i zaczynamy remont – powiedział w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Artur Ciecierski.
Do 30 czerwca urzędnicy zakroczymskiego magistratu muszą złożyć do wojewody mazowieckiego odpowiednie dokumenty. Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Henrysinie ruszy niezwłocznie po dopełnieniu wszystkich formalności.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…