“Budżet? Jaki budżet?”

2015-07-28 2:19:58

W ramach budżetu obywatelskiego nowodworzanie mają do dyspozycji pół miliona złotych. Zapytaliśmy mieszkańców miasta, czy wiedzą o takiej możliwości i na co, ich zdaniem, warto przeznaczyć powyższą kwotę. Wiele osób odmówiło wypowiedzi. Poniżej prezentujemy zdanie tych, którzy zgodzili podzielić się swoimi refleksjami

Julita Babicka

Słyszałam o budżecie obywatelskim i o spotkaniu na ten temat w Urzędzie Miasta. Sądzę, że akcja informacyjna jest niewystarczająca, ponieważ nie widziałam żadnej informacji poza Facebookiem. Być może było coś w lokalnej prasie, ale nie każdy ją czyta. Myślę, że informacje powinny pojawić się na wiatach przystankowych i w innych miejscach, gdzie przewija się wielu ludzi, np. przychodnie, urzędy.

Moim zdaniem pieniądze z budżetu obywatelskiego można zainwestować w większą ilość rowerów dostępnych do wypożyczenia w mieście oraz promocję tego, co można u nas pozwiedzać. Warto również dofinansować przedszkola.

Małgorzata Głuśniewska

O budżecie obywatelskim dowiedziałam się z Facebooka. Myślę, że jest na ten temat za mało informacji w prasie i w internecie. Jeśli zaś chodzi o to, w co można by zainwestować te pól miliona, lubię rzeczy, które są dla ogółu. Podoba mi się np. siłownia w parku, więc pieniądze z budżetu obywatelskiego przeznaczyłabym np. na taki system wypożyczania rowerów, jak w Warszawie.

Barbara Domańska

Niestety nie słyszałam o budżecie obywatelskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Być może dlatego, że zbyt mało czasu poświęcam na sprawy lokalne. Wyjeżdżam rano i wracam wieczorem. Trudno jest mi się więc odnieść do akcji informacyjnej.

Uważam, że jest to dobry pomysł na włączenie obywateli do współdecydowania w sprawach ważnych dla przeciętnego nowodworzanina. Mam nadzieję, że będą omawiane na spotkaniach władz miasta z mieszkańcami. Bardzo dużo już zrobiono w naszym mieście. Świetna akcja z “rowerami miejskimi” – a to wiąże się niestety z brakiem ścieżek rowerowych. Kolejnym problemem jest brak chodnika dla pieszych z lotniska Modlin do Twierdzy Modlin. Jest to ważne nie tylko dla mieszkańców Twierdzy, ale również osób odwiedzających nasze miasto.

Ilona Rutkowska (na zdj.)

Coś słyszałam na temat budżetu obywatelskiego, widziałam informację na stronie miasta, chyba nawet sms mi przysłali w tej sprawie, ale nie miałam ochoty się tym interesować i wchodzić w szczegóły.

Tomasz Parciński

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…