Facebook

Brutalny napad 16-latków

2016-03-25 2:30:46

W miniony weekend na terenie Winnicy doszło do rozboju. Zatrzymani przez pułtuskich kryminalnych sprawcy to dwaj nastolatkowie z gminy Nasielsk.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (11/12.03). Do jednego z domów na terenie gminy Winnica (powiat pułtuski) weszło dwóch młodych, zamaskowanych mężczyzn. Obezwładnili 54-letniego właściciela, przywiązali go do szafki i zakleili usta oraz oczy taśmą. Żądali od niego pieniędzy, grożąc użyciem paralizatora. Następnie splądrowali mieszkanie. Ukradli pieniądze, telewizor oraz zboże, które spakowali w worki, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.
Na drugi dzień, tj. 12 marca, ofiara napadu po oswobodzeniu się zaalarmowała policję. Po kilkunastu godzinach pułtuscy kryminalni zatrzymali dwóch 16-latków, mieszkańców gminy Nasielsk. W ich miejscach zamieszkania zabezpieczyli wszystkie przedmioty, które zostały skradzione z mieszkania 54-latka. Funkcjonariusze znaleźli również rzeczy, które służyły popełnieniu przestępstwa, m. in. samochód oraz taśmy samoprzylepne. Nastolatkowie za brutalny napad odpowiedzą teraz przed sądem.

red

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…